اخبار مرتبط

لالوویچ بار دیگر بابت مسائل سیاسی هشدار داد/ کشتی گیران اوکراینی در راه روسیه

دولت اوکراین ممنوعیت حضور ورزشکاران این کشور در روسیه را لغو کرد.

به گزارش ورزش سه، در حالی که پیش از این اعلام شده بود کشتی گیران اوکراینی از حضور در روسیه منع شده اند و به همین دلیل میزبانی مسابقات نوجوانان اروپا را هم از دست دادند؛ وزارت ورزش اوکراین روز گذشته از تصمیم جدید خود رونمایی کرد.


مسابقات کشتی قهرمانی اروپا قرار است به زودی در روسیه برگزار شود که دولت اوکراین به دلیل دوپینگ گسترده در روسیه و مشکلات اوکراین و روسیه در شرق این کشور، اعلام کرده بود ورزشکاران اوکراینی حق حضور در مسابقات در خاک روسیه را ندارند.


 با این حال فدراسیون کشتی اوکراین اعلام کرد که این کشور تیمی را به مسابقات قهرمانی اروپای کشتی می‌فرستد. البته مسئولان اوکراینی به کشتی گیران این کشور اعلام کرده اند از حضورشان حمایت نمی کنند؛ اما آنها اجازه حضور در این رقابت ها را خواهند داشت.


از سوی دیگر میخائیل مامیا شویلی، رییس فدراسیون کشتی‌ روسیه از حضور کشتی گیران اوکراینی استقبال کرده و گفته است: «ما از ورزشکاران اوکراینی مانند دیگر کشتی‌گیران استقبال می‌کنیم. آن‌ها اقامت راحتی را در روسیه خواهند داشت و امکانات تمرینی در اختیار آن‌ها گذاشته می‌شود. اکثر کشتی‌گیران و مربیان اوکراینی تصمیم دارند که به مسابقات بیایند، زیرا نمی‌خواهند که جزوی از مشکلات سیاسی باشند. فکر می‌کنم آن‌ها بهترین تصمیم را گرفته‌اند.»


نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی کشتی هم که در ماههای اخیر بارها به کشورهای مختلف بابت تصمیمات سیاسی اخطار داده، به این بهانه بار دیگر روی مواضع قبلی خود تاکید کرده است: «می‌خواهم نظر شما را به مشکلاتی که اخیرا شدت گرفته است جلب کنم. مشکلات مربوط به بایکوت کردن مسابقات در ورزش‌های مختلف است. این بی احترامی‌ها به دلیل مسائل سیاسی ایجاد می‌شود. در حال‌ حاضر تنها یک یا دو کشور درگیر این اتفاقات نیستند،‌ بلکه شیوع پیدا کرده است. این که ورزشکاران را تشویق می‌کنند در مقابل ملت‌های دیگر مسابقه ندهند اول به خود ورزشکار صدمه می‌زند و بعد از آن صدمات آن متوجه انجمن‌ها و فدراسیون‌های جهانی می‌شود. زمان آن رسیده که این گونه رفتارها پایان یابد.»


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲  |  ساعت انتشار: ۱۲:۱۱  |  کد خبر: ۳۴۷۱۵۶۷  |  منبع: ورزش سه  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار ورزشی