اخبار مرتبط

انسان سالم محور توسعه پایدار است

گرگان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: معتقدیم انسان سالم محور توسعه پایدار خواهد بود.

سراج‌الدین عارف نیا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ۱۸ فروردین روز جهانی بهداشت نام‌گذاری شده که این روز در ایران هم‌زمان با تعطیلات نوروز است.

وی افزود: به همین منظور وزارت بهداشت یکم تا هفتم اردیبهشت‌ماه را به‌عنوان هفته سلامت نام‌گذاری کرده تا فرصتی برای اهداف پیش‌بینی‌شده فراهم شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به شعار «پوشش همگانی سلامت برای همه در همه‌جا»، گفت: پوشش همگانی سلامت و برخوردار شدن همه افراد جامعه از خدمات موردنیاز بدون فشار مالی از اهداف این شعار است.

وی افزود: سعی داریم خدماتی که ارائه می‌دهیم با بهترین کیفیت باشد و باعث بهتر شدن سلامت افراد جامعه شود چراکه معتقدیم انسان سالم محور توسعه پایدار است.

عارف نیا با بیان اینکه در راستای سلامت مردم باید گام‌های مؤثری برداشته شود، اظهار کرد: ۲۵ درصد از سلامت مردم در دست بهداشت است و ۷۵ درصد دیگر مربوط به ارگان‌های بین بخشی و مسائل اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری برخی از برنامه‌ها در هفته سلامت، تصریح کرد: کلینیک‌های سیار دندانپزشکی به مناطق محروم می‌روند و در آنجا به مردم خدمات بهداشتی دهان و دندان ارائه خواهند داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از راه‌اندازی اتوبوس ایدز در هفته سلامت خبر داد و گفت: در مناطقی که احساس شود ریسک بیماری ایدز یا هپاتیت بالا است این کلینیک‌های سیار مستقر خواهند شد و نسبت به ارائه مشاوره اقدام خواهند کرد.

وی با بیان اینکه از افراد داوطلب تست «اچ.آی. وی» گرفته خواهد شد، افزود: در سال گذشته با اجرای این کار چهار مورد بیماری ایدز در استان کشف شد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲  |  ساعت انتشار: ۱۲:۱۹  |  کد خبر: ۳۴۷۱۵۸۱  |  منبع: خبرگزاری مهر - گلستان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی