اخبار مرتبط

برنامه ریزی برای پیشگیری از پدیده بازماندگان لازم التعلیم

بجنورد- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی بر ضرورت برنامه ریزی، همکاری و همراهی تمام دستگاه های اجرایی برای پیشگیری از بروز پدیده بازماندگان لازم التعلیم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ثمینی در نخستین نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان اظهار کرد: کمک دستگاه های اجرایی مسئول برای شناساندن افراد بیسواد و برنامه ریزی برای حل بی سوادی باید در اولویت کار قرار گیرد ضمن اینکه تمام وظایف تعریف شده دستگاه های اجرایی نیز برای سال جاری به قوت خود باقی است.

وی افزود: با توجه به اهمیت سوادآموزی و ریشه کنی بیسوادی، برنامه ها و اقدامات خوبی در سال های اخیر انجام شده و درصد باسوادی گروه هدف استان ۹۲.۸۵درصد است و تعداد افراد بیسواد نیز ۳۹ هزار و ۲۱۶ نفر اعلام شده که تنها همت مضاعف دستگاه های اجرایی را برای ریشه کنی می طلبد.

ثمینی تاکید کرد: باید با اطلاع رسانی و آگاهی دقیق و با همکاری سازمان آمار و مدیریت و برنامه ریزی اطلاعات دقیقی از تعداد افراد بیسواد را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهیم و متناسب با آن برنامه ریزی کنیم.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی ی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های اصلی دولت و نظام ریشه کنی بیسوادی در کشور است، بنابراین نباید به دست آوردن هر آماری در این حوزه را محرمانه تلقی کرد زیرا در غیر این حالت شاهد اختلاف فاحش آمارها خواهیم بود.

ثمینی با بیان این که کاهش آمار بیسوادی را باید به طور جدی مورد پیگیری قرار داد، افزود: کاهش آمار بیسوادی یکی از دغدغه های جدی ما در این حوزه است و نباید همچنان شاهد آمار بیسوادی باشیم، بنابراین باید در این مسیر از کمک های خیران و دستگاه های اجرایی مسئول بهره مند شد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۸  |  ساعت انتشار: ۱۴:۵۵  |  کد خبر: ۳۴۹۲۹۷۰  |  منبع: خبرگزاری مهر - خراسان شمالی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی