اخبار مرتبط

مدارس فرسوده و خطرناک نگران کننده در خراسان شمالی وجود ندارد

بجنورد- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: مدارس خطرناک و فرسوده که برای جان دانش آموزان نگرانی ایجاد کند در استان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، براتعلی حاتمی بعدازظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: با وجود اینکه مدارس خطرناک در خراسان شمالی وجود ندارد اما برخی مدارس قدیمی در استان نیاز به بازسازی و استاندارد سازی دارد که به مرور زمان با تخصیص بودجه و کمک خیرین مدرسه ساز بهسازی می شوند.

حاتمی با بیان اینکه ۶۰ درصد از مدارس بجنورد دو نوبته هستند، بیان کرد: زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته به تعدادی از مدارس مرکز استان خراسان شمالی خسارت زیادی وارد کرد که سریعا تخلیه شدند از این رو ساخت و ساز مدارس از بجنورد آغاز می شود.

وی افزود: به علت تراکم دانش آموزان هنوز مدارس دو نوبته فراوانی در خراسان شمالی وجود دارد و در این زمینه از خیرین مدرسه ساز کمک می خواهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در ادامه به اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به بخش نوسازی مدارس استان اشاره کرد و  گفت: بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل برای ساخت و ساز فضای آموزشی استان اختصاص یافته است.

حاتمی اظهار کرد: همچنین امسال ۴۲ میلیارد تومان از باقی اعتبارات جذب می شود که با تخصیص این میزان اعتبار، تمامی مدارس خراسان شمالی ساخته و یک نوبته می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: اکنون سه خانه معلم در خراسان شمالی فعال و دو مورد در حال ساخت است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی همچنین به رتبه های کسب شده این سازمان در سطح کشوری اشاره کرد و افزود: با تلاش های انجام شده آموزش و پرورش استان توانسته در بخش تربیت بدنی رتبه های کشوری خوبی را به دست آورد.

وی ساخت ۶ سالن ورزشی، پنج ‌استخر و هشت زمین‌چمن مصنوعی را از جمله پروژه های در دست ساخت آموزش و پرورش برشمرد و گفت: تابستان امسال تمامی این پروژه های ورزشی به بهره برداری می رسد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۹  |  ساعت انتشار: ۲۱:۲  |  کد خبر: ۳۴۹۸۱۵۶  |  منبع: خبرگزاری مهر - خراسان شمالی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی