اخبار مرتبط

استفاده از فضای مجازی برای تبلیغ آموزه های دینی ضروری است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد داداش زاده صبح دوشنبه در همایش روحانیون فصلی آذربایجان غربی اظهارداشت:  بیشتر کاربران فضای مجازی قشر جوان و تحصیل ‌کرده هستند که ممکن است فرصت حضور در مسجد و ارتباط مستمر با روحانیون و مبلغین دین را نداشته باشند، لذا از این جهت تبلیغ دین در فضای مجازی ضروریست.

وی با بیان اینکه آشنایی روحانیون مستقر با فضای مجازی و مسائل روز امری لازم و ضروری است افزود: لازمه اثربخشی رهنمون های روحانیون مستقر برای عامه ی مردم در درجه ی اول عمل خود آنها به انتظاراتشان از مردم است.

حجت الاسلام داداش زاده در ادامه ضمن برشمردن ضرورت آشنایی روحانیون با مسائل به روز و فضای مجازی برای مقابله با تهدیدات دشمنان دین، اسلام و اعتقادات مردم عنوان کرد: ارتباطات، عنصر بسیار مهمی در زندگی انسان معاصر به شمار می رود و در این راستا ضرورت بهره گیری از وسایل ارتباط جمعی متنوعی نظیر، رادیو، تلویزیون، اینترنت و شبکه های اجتماعی توسط مبلغان دین مبین اسلام و روحانیون بیش از پیش احساس می‌شود.

وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب به صورت گسترده در مقاطع زمانی مختلف، بر لزوم تمرکز بر فضای مجازی تأکید داشته اند و با تعبیری جالب فرموده اند، «اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال، یک نقمت بزرگ هم هست، یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک. اینترنت، الان مثل یک جریان افسارگسیخته است، این، مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده اش کو؟ بگویند سفارش کرده ایم آهنگر قلاده را بسازد».

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: لازمه اثربخشی رهنمون های روحانیون مستقر برای عامه ی مردم این است که، ابتدا خود روحانی به حداقل های زندگی و احکام دینی عمل کند سپس نسبت به هدایت سایر افراد جامعه بپردازد.

حجت الاسلام داداش زاده خاطرنشان کرد: روحانیون مستقر با حضور مؤثر و فعال در شبکه‌های اجتماعی اینترنت و ارائه ی مطالب روز و مورد نیاز، فرصتی را فراهم کنند تا با کمترین زمان اطلاعات و مفاهیم دینی به صورت فشرده و قابل فهم در اختیار تمام مخاطبان قرار گیرد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: در این نشست روحانیون مستقر با فرق بین اهل سنت و وهابیون، شناخت فضای مجازی و وجود جریان تکفیری در این فضا، آشنایی با شبکه های فارسی زبان وهابیون و وظایف روحانیون در قبال این جریان ها آشنا شدند.

حجت‌الاسلام حسینی یاد آور شد: این نشست با تجلیل از روحانیون مستقر فعالی که در روستاهای محل استقرارشان فعالیت های دینی، قرآنی و فرهنگی انجام داده بودند به پایان رسید.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۰:۳۷  |  کد خبر: ۳۴۹۹۵۴۱  |  منبع: خبرگزاری مهر - آذربایجان غربی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی