اخبار مرتبط

۴۰ درصد مهارت آموزان فنی‌وحرفه‌ای در اردبیل دانشجویان هستند

اردبیل – مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تاکید کرد که در حال حاضر حدود ۴۰ درصد کارآموزان و مهارت آموزان فنی‌وحرفه‌ای در این استان دانشجویان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد پورقلی ظهر دونبه در مراسم امضا تفاهم نامه همکاری با دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: این دانشجویان در رشته های مختلف فنی و حرفه ای از آموزش های مهارتی بهره مند می شوند.

وی با تاکید بر اینکه دانشجویان با مهارت آموزی می توانند بعد از فارغ التحصیلی در حوزه اشتغال و کسب و کار موفق باشند، افزود: برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی براساس نیازسنجی انجام شده توسط دانشگاه ها صورت می گیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه آموزش مهارت آموزی در مراکز این سازمان صورت می گیرد، ادامه داد: رویکرد اصلی فنی و حرفه ای ارائه آموزش های تقاضا محور است تا آموزش ها هدفمند باشند.

وی براین اساس به افزایش تفتهم نامه های مشترک بین این سازمان و سایر نهادهای اداری و علمی اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون ۶۵ تفاهم نامه همکاری آموزشی بین فنی و حرفه ای و با نهادها و واحدهای صنعتی امضا شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این مراسم با اشاره به تفاهم نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کل کشور بیان داشت: با توجه به این تفاهم نامه کلی همکاری های مشترک آموزشی از گذشته وجود داشته اما با انعقاد تفاهم نامه تلاش می شود این همکاری ها افزایش یابد.

ترحم مصری با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت مهارتی برای دانشجویان دانشگاه محقق متذکر شد: در بحث کارآموزی و کارورزی نیز مرکز ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه نیز همکاری خواهد داشت.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۳۶  |  کد خبر: ۳۵۰۱۰۱۲  |  منبع: خبرگزاری مهر - اردبیل  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی