اخبار مرتبط

رونق گردشگری روستایی در خراسان شمالی نیازمند توسعه زیرساخت است

بجنورد- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: رونق گردشگری روستایی در این استان نیازمند توسعه زیرساخت ها است.

آدینه محمد سویدانلویی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های گردشگری ارتباط مستقیمی بر حوزه کسب و کار دارد، اظهار کرد: ایجاد حمل و نقل ریلی، حمل و نقل هوایی، ساخت راه های زمین و راه های دسترسی برای رونق گردشگری روستایی در خراسان شمالی تاثیر بسزایی دارد.

سویدانلویی با بیان اینکه در حال حاضر هشت روستای هدف گردشگری در شهرستان های هشتگانه خراسان شمالی شناسایی شده است، افزود: به منظور توسعه این روستاهای هدف گردشگری اعتبارات لازم پیش بینی و ابلاغ شده است.

وی میزان اعتبار پیش بینی شده برای هر روستای هدف گردشگری را دو میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: درحال حاضر بخشی از اعتبارات به منظور ایجاد زیرساخت های گردشگری روستایی خراسان شمالی تخصیص پیدا کرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی با بیان اینکه اصالت بخشی به روستاها بر پدیده گردشگری تاثیر گذار است، تصریح کرد:  ورود دولت و ایجاد زیر ساخت های گردشگری به منظور توسعه روستا و کسب و کار برای اهالی روستاهای هدف گردشگری حائز اهمیت است.

سویدانلویی اظهار کرد: یکی از مشکلات موجود در بحث روستاهای گردشگری، اسناد بالا دستی است که قانون در برنامه ششم توسعه توجهی ویژه ای به آن داشته است.

وی اضافه کرد: براساس قانون ششم توسعه، بنیاد مسکن مکلف به ایجاد زیر ساخت مناسب برای روستاهای دارای پتانسیل گردشگری و میراث فرهنگی است.

ایجاد زیرساخت برای ۲۷ روستای گردشگری توسط بنیاد مسکن

این مسئول بیان کرد: با این وجود بنیاد مسکن خراسان شمالی قرار است، زیر ساخت های لازم برای ۲۷ روستای گردشگری استان را ایجاد کند.

سویدانلویی همچنین فراهم آوری بهداشت مناسب، واحد های پذیرایی، واحدهای اقامتی و به ویژه پوشش اینترنت را از مولفه های مهم جذب گردشگری دانست.

وی اظهار کرد: تمامی مشکلات روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی به ویژه بحث آی تی شناسایی و در نامه ای به استانداری و اداره فناوری خراسان شمالی منعکس شده تا هرچه سریع تر نسبت به رفع آن اقدام شود.

مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی تاکید کرد: خراسان شمالی ظرفیت‌های زیادی در بخش گردشگری دارد که باید با بهره‌گیری از آن تحولی عظیم در چرخه اقتصاد و بخش اشتغال استان ایجاد کرد.

سویدانلویی بیان کرد: درحال حاضر هشت روستای روئین، درکش، اسفیدان، زوارم، قلعه زو، دشت، گلیان و استاد به عنوان روستاهای هدف گردشگری خراسان شمالی معرفی شده اند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۳۷  |  کد خبر: ۳۵۰۱۰۱۸  |  منبع: خبرگزاری مهر - خراسان شمالی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی