اخبار مرتبط

نام بانک جدید مشخص شد  - ‏۱۳۹۷/۰۲/۱۰


تنها راه غلبه بر چالش های کنونی کشور تکیه بر توانایی داخلی است

تبریز - جانشین سپاه عاشورا گفت: تنها راه خروج از رکود اقتصادی و غلبه بر مشکلات و چالش ها تکیه بر توانایی داخلی کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اصغر عباسقلیزاده ظهر امروز دوشنبه در یادواره شهدای ۱۴ هزار شهید کارگری در تبریز اظهار داشت: امروزه که بسیاری از مشکلات اقتصادی متوجه کشور است بیشتر از عدم اعتماد به نفس و خودباوری ناشی می شود و اینکه برای در اختیار داشتن فناوری و علم از سایر مسائل و حوزه ها غافل شویم چراکه توسعه و پیشرفت کشور در تمامی حوزه ها امکانپذیر است.

وی افزود: چرا رکود بر اقتصاد کشور حکم فرما شده است، برای این که بتوانیم اقتصاد را از رکود خارج کنیم لازم است تا بدون توجه به آن که کسی از خارج می آید و اقتصاد کشور را سامان می بخشد از ذهن مان دور کنیمبه طوری که سال های بعد از دوران دفاع مقدس کشور با اینکه با مشکلات اقتصادی و تحریک های دشمنان دست و پنجه نرم می کرد اما توانستیم با اتکا بر توانایی های داخلی در حوزه های مختلف پیشرفت هایی داشته باشیم.

عباسقلیزاده تصریح کرد: برای گذر از مشکلات اقتصادی کشور همین بس که نباید به عناصر خارجی و بیگانگان متکی باشیم زیرا بیگانگان همواره بر این بودند تا ملت ایران را وابسته خود کنند لذا باید و تاکیداً برای رهایی از این مشکلات به توانایی های جوانان و داشته های خومان متکی باشیم.

جانشین سپاه عاشورا در ادامه بابیان اینکه جایگاه کارگر در فرهنگ ناب اسلامی، متعالی و رفیع است، گفت: همان گونه ای که در فرهنگ اسلامی جایگاه و ارزش برای رزمنده و مجاهد فی سبیل الله در نظر گرفته شده همان اندازه نیز برای کارگر ارزش قائل است.

واردات بی رویه عامل اصلی بیکاری جوانان

وی، عامل اصلی بیکاری جوانان و کارگران فعال واحدهای تولیدی و صنعتی را واردات بی رویه کالاهای خارجی به داخش کشور عنوان کرد و گفت: متاسفانه پدیده نامیمون قاچاق و واردات بی رویه کالا نه تنها فوایدی ندارد بلکه عامل اصلی بیکار شدن کارگران و جوانان نیز می توان از آن یاد کرد به طوری که طبق آمار نزدیک به ۲۰ هزار واحد صنعتی و تولیدی در کشور تعطیل و یا در معرض تعطیلی قرار دارد.

عباسقلیزاده با تاکید بر اینکه هدف و خواست دشمن در شرایط کنونی وابستگی جمهوری اسلامی از تمامی بخش ها به خارج از کشور است لذا درصدد آن هستند که با این طریق می توانند ایران را تحت سلطه قرار دهند، اما بدانند که ملت ایران هیچ گاه وابسته کشوری نمی شود و تمامی مشکلات را با متکی شدن بر توانایی و طرفیت های داخلی می تواند حل و فصل کند.

جانشین سپاه عاشورا اضافه کرد: تنها راه خروج از رکود اقتصادی و غلبه بر مشکلات و چالش ها تکیه بر توانایی داخلی کشور بوده و اتکا شدن به بیگانگان صرفاً یک فرهنگ غالب و در جهت تضعیف امید است و از طرفی اگر در کنار همدیگر و با انسجام حرکت کنیم یقیناً در جنگ اقتصادی با استکبار جهانی نیز پیروزی اذعان ما خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کارگران زحمت کش عنصر اصلی و تعیین کننده رونق اقتصادی کشور هستند، یادآور شد: فرهنگی که می تواند اشتغال کارگران را تداوم بخشد حمایت و مصرف کالای ایرانی است و با گسترش و ترویج این فرهنگ اقتصاد کشور از درون توانمند و اشتغال تثبیت می شود.

گفتنی است؛ در پایان این یادواره تعدادی از خانواده های شهدای کارگری آذربایجان شرقی مورد تجلیل و تکریم قرار گرفتند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۰  |  ساعت انتشار: ۱۸:۴  |  کد خبر: ۳۵۰۱۵۸۹  |  منبع: خبرگزاری مهر - آذربایجان شرقی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی