جلب مشارکت جوانان خراسان رضوی فراگیر می شود

استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون مجمع مشورتی جوانان در راستای جلب مشارکت اجتماعی برای مدیریت امور در ۱۶ شهرستان راه اندازی شده است و تا پایان اردیبهشت جاری این مجمع در همه شهرستان های استان ایجاد می شود.

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رشیدیان سه شنبه شب در هفتمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان خراسان رضوی افزود: سمن سراها، خانه احزاب و تشکل های مردمی، انتخاب مشاور جوان استاندار به منظور تقویت ارتباط با جوانان و استفاده از نقطه نظرات آنان و ارتقای سطح مشارکت اجتماعی در استان شکل گرفته است. 

وی اضافه کرد: انتظار می رود همه فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به انتخاب مشاور جوان برای استفاده از نقطه نظرات آنان در امور مختلف اقدام کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: جوانان ایران اسلامی، افرادی متعهد، انقلابی و از جمله کسانی هستند که دل در گرو انقلاب و نظام دارند و برای اعتلای کشور تلاش می کنند. 

وی بیان کرد: موفقیت های کشور در عرصه های مختلف، مرهون اعتماد به جوانان برومند و متعهد است، آنان امیدهای کشور و آینده سازانی هستند که باید خود را برای قبول مسئولیت ها و خدمت به نظام و انقلاب اسلامی آماده کنند. 

استاندار خراسان رضوی گفت: وظیفه دولت و حاکمیت، زمینه سازی برای ظهور و بروز استعدادها است و جوانان خود باید برای رفع مشکلات و چالش ها به میدان آمده و در این مسیر تلاش کنند. 

وی اظهار کرد: پارسال با همراهی تمامی بخش ها، شاهد پیشرفت های چشمگیری در عرصه های مختلف بودیم که از جمله آن دستیابی به کسب رتبه نخست اشتغال کشور با ایجاد ۱۲۳ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی جدید و کاهش آسیب های اجتماعی بود.

رشیدیان که در این نشست به درد دل ها و نقطه نظرات جوانان گوش فرا داده بود؛ گفت: دغدغه ها و مطالبات بحق شما از طریق مجاری مختلف پیگیری خواهد شد. 

استاندار خراسان رضوی، توجه به سبک زندگی اسلامی و ایرانی، تقویت هویت ملی، ایجاد روحیه نشاط و امید را نیاز امروز جامعه دانست و افزود: باید این موضوعات در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار داشته باشد. 

وی در مورد موضوع ازدواج جوانان نیز اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته باید امسال نهضت ازدواج در استان شکل بگیرد و همه به این موضوع اهتمام ویزه ای داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: گسترش طرح ازدواج آسان و موفق باید امسال مورد توجه ویژه قرار گیرد و در این طرح باید جوانان به ازدواج ترغیب و شرایط آن تسهیل شود.

سیدجواد حسینی با اشاره به حضور حدود یک میلیون و ۶۱۶ هزار جوان در خراسان رضوی افزود: تعداد کل ازدواج های ثبت شده استان در سال گذشته ۵۴ هزار و ۶۶۵ مورد و سن مردان در هنگام ازدواج ۲۸ سال و زنان نیز ۲۳ سال بود.

وی بیان کرد: پارسال ۱۰۳ هزار و ۵۷۱ فقره تسهیلات ازدواج در استان به زوجین پرداخت شد و هم اینک ۶ هزار و ۱۸۲ فقره تسهیلات ازدواج در نوبت دریافت است.

وی اظهار کرد: هزار و ۴۰۰ نخبه زیر پوشش بنیاد نخبگان خراسان رضوی است و دستگاههای اجرایی باید از این ظرفیت به عنوان مشاوران جوان استفاده کنند.

در پایان این نشست از جوانان برگزیده و تعدادی از نخبگان جوان خراسان رضوی با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد.

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۲  |  ساعت انتشار: ۲۰:۴۷  |  کد خبر: ۳۵۰۷۲۷۷  |  منبع: شهرآرا آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی