اخبار مرتبط

نوبخت: دولت از رونق بوم گردی پشتیبانی می کند

رشت - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: پشتیبانی و حمایت در ارایه تسهیلات برای رونق بوم گردی به عنوان سیاست های مصوب دولت دوازدهم در دستور کار است.

محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از موزه میراث روستایی گیلان در منطقه سراوان رشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به لزوم توجه ویژه به بوم گردی در راستای معرفی فرهنگ، آیین و میراث ماندگار گذشتگان به نسل کنونی افزود: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا گردشگران و مهمانان داخلی و خارجی با سنت ها، آداب و رسوم و فرهنگ اصیل ایرانی آشنا شوند.
معاون رئیس جمهوری توجه به بوم گردی برای انتقال فرهنگ و آیین معنوی را از الزام ها عنوان و تاکید کرد: باید شرایط را برای تبدیل واحدهای واجد شرایط مسکونی روستایی به بوم گردی با هدف اسکان مهمانان و مسافران تسهیل کنیم.
وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی روستایی برای تبدیل به بوم گردی در اولویت پرداخت تسهیلات هستند، گفت: این گونه اسکان مسافر در خانه های بوم گردی افزون بر درآمدزایی برای روستاییان، حاوی انتقال پیام و انتقال فرهنگ به مسافران است و به همین رو دولت به این موضوع توجهی ویژه دارد.
نوبخت با تاکید بر اینکه تمهیدات لازم برای تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان واحدهای بوم گردی فراهم شده، افزود: با توجه به اینکه سازمان برنامه و بودجه وظیفه نظارت بر پرداخت تسهیلات را برعهده دارد، در صورت ارایه هرگونه گزارش مبنی بر همکاری نکردن بانک ها، این سازمان وارد عمل شده و شرایط تسهیل پرداخت وام را تا حصول نتیجه لازم فراهم می سازد.
وی با اشاره به وجود انگیزه لازم بین بانک ها برای پرداخت تسهیلات به واحدهای بوم گردی به دلیل حمایت دولت از این طرح افزود: توصیه می کنم کسانی که خانه های روستایی دارند ولی هنوز اقدام نکرده اند، با انگیزه مشارکت در انتقال فرهنگ و همچنین مباحث اقتصادی واحدهای بوم گردی به عنوان واحدهای اقتصادی درآمدزا برای روستاییان و خانوارها وارد عمل شوند.
به گزارش ایرنا همچنین با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه ساختمان موزه مشاهیر استان امروز راه اندازی شد.
این ساختمان در زمینی به گستره 365 متر مربع در سه طبقه و با اعتبار شش میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.
موزه میراث روستایی گیلان نخستین گنجینه میراث روستایی کشور است که در پارک جنگلی سراوان رشت واقع و زندگی روستایی یکصد سال گذشته مردمان این سرزمین در آن احیا شده و با ۳۶ سازه، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
همچنین مراسم تجلیل از استادان دانشگاه پیام نور استان گیلان امروز با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در رشت برگزار شد.
7474/2007

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۳  |  ساعت انتشار: ۱۶:۲۵  |  کد خبر: ۳۵۰۸۹۴۸  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی