اخبار مرتبط

یمنی‌ها «سوق الجاح» و «الجاح الاسفل» را هم آزاد کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، یک منبع نظامی یمنی صبح امروز شنبه اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور موفق شدند «سوق الجاح» و «الجاح الاسفل» را به همراه تقاطع الجاح در شهرستان «بیت‌الفقیه» در استان الحدیده پس بگیرند.

این منبع با بیان اینکه «نیرو‌های اشغالگر و مزدوران آن، تلفات سنگینی در عملیات نظامی گسترده ارتش یمن و کمیته‌های مردمی در منطقه دریافت کردند»، تأکید کرد که منطقه «الجاح» کامل تحت کنترل ارتش یمن درآمد.

به گزارش وبگاه «المتابعات» یمن، روز جمعه، ارتش موفق شد با اجرای نقشه نظامی موفق، نیرو‌های اشغالگر را در نزدیکی روستای الشعب در شهرستان «حیس» در جنوب استان الحدیده در جبهه ساحل غربی غافلگیر و زمینگیر کند و تعداد قابل توجهی از آن کشته و زخمی بگیرد.

یکشنبه گذشته نیز نیرو‌های ارتش یمن و انصارالله موفق شده بودند منطقه «الطائف» و مکان‌های مجاور آن واقع در جنوب استان الحدیده را از کنترل شبه نظامیان ائتلاف سعودی خارج کنند.

دوشنبه گذشته نیز خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، اعلام کرد که طی ۴ روز گذشته از نبرد در ساحل غربی یمن و استان «الحدیدة»، ۴۱۸ مزدور وابسته به عربستان سعودی کشته و ۳۲۲ نفر زخمی شدند.

شبه‌نظامیان وابسته به عربستان سعودی، با فرماندهی امارات از حدود یک ماه گذشته، عملیات بزرگی را برای اشغال استان ساحل غربی یمن، یعنی الحدیده آغاز کردند، اما هنوز نتوانسته‌اند موفقیتی در جبهه ساحلی کسب کنند.

به گفته منبع مذکور، تعدادی از «مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی، در عملیات روز جمعه در الحیس در روستای الشعب اسیر شدند» و برخی دیگر نیز کشته و زخمی شدند.

طبق گفته این منبع، ارتش یمن و کمیته‌های مردمی، عملیات خود در امتداد ساحل غربی را طبق طرح نظامی از پیش تعیین شده ادامه می‌دهند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱۹  |  ساعت انتشار: ۱۰:۱۵  |  کد خبر: ۳۶۰۶۶۸۶  |  منبع: خبرگزاری دانشجو  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل