اخبار مرتبط

حملات هوایی جدید سعودی به فرودگاه الحدیده/انصارالله: حمله به بیمارستان الثوره "جنایت جنگی" است

ائتلاف متجاوز عربی امروز (یکشنبه) حملات جدیدی را به فرودگاه الحدیده یمن صورت داد، این در حالی است که وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن، وابسته به انصارالله، حمله ائتلاف متجاوز عربی به بیمارستان الثورة در استان حدیده را "جنایت جنگی" و نقض تمامی منشورها و قوانین بین‌المللی دانست.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری سبأ اعلام کرد، جنگنده‌های ائتلاف سعودی - اماراتی امروز پنج حمله علیه الحدیده از جمله فرودگاه آن انجام دادند.

شبکه ماهواره‌ای العربیه گزارش داد، ائتلاف عربی به رهبری عربستان امروز حملات هوایی را علیه فرودگاه حدیده آغاز کرد،‌ همزمان نیروهای زمینی مورد حمایت ائتلاف تلاش کردند کنترل این فرودگاه را به دست بگیرند.

نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن چهارشنبه گذشته عملیاتی را با هدف به کنترل درآوردن فرودگاه و بندر الحدیده آغاز کردند.

خبرگزاری سبأ یمن در خبری دیگر گزارش داد، وزارت بهداشت دولت نجات یمن در بیانیه‌ای حمله مستقیم ائتلاف عربی به اتاق عمل بیمارستان الثورة در الحدیده که خسارات بالایی داشت و موجب نگرانی شدید کادر پزشکی این بیمارستان شد را به شدت محکوم کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است، همه این حملات در مقابل دیدگان جامعه جهانی و سازمان ملل انجام می‌شوند که شبانه روز برای وضعیت انسانی الحدیده اشک می‌ریزند، آنها در برابر جنایات انسانی ائتلاف سکوت کرده‌اند.

در ادامه بیانیه مذکور تاکید شد، حمله به بیمارستان الحدیده اقدامی برنامه‌ریزی شده برای هدف قرار دادن زیرساخت‌ها و مراکز درمانی یمن بود.

محمد البخیتی، از فرماندهان جنبش انصارالله تاکید کرد: ائتلاف عربی در الحدیده خسارات سنگین انسانی و تجهیزاتی را متحمل شد و ارتش یمن زمام امور نوار ساحلی این استان را دوباره به دست گرفت.


 

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۷  |  ساعت انتشار: ۱۵:۱  |  کد خبر: ۳۶۲۹۵۴۱  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل