اخبار مرتبط

انصارالله یمن: نماینده سازمان ملل طرح جدیدی ارائه نداد

تهران - ایرنا - 'محمد البخیتی' عضو دفتر سیاسی 'جنبش انصارالله' یمن گفت: 'مارتین گریفیت' فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سفر به صنعا طرح جدیدی ارائه نداد و فقط مطالب مطرح شده در سفر قبلی در چارچوب راه حل فراگیر از جمله بندر الحدیده و فرودگاه صنعا را تکمیل کرد .

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری روزنامه القدس العربی چاپ لندن ،البخیتی افزود: فرستاده ویژه سازمان ملل طرح تسلیم بندر و شهر الحدیده را مطرح نکرد، همانطور که سازمان ملل پیش از این با پیشنهاد کشورهای متجاوز (ائتلاف عربی) در باره بر عهده گرفتن مدیریت بندر الحدیده مخالفت کرده بود، زیرا این امر از اختیارات سازمان ملل خارج است و فقط از نظارت بر این بندر سخن به میان آمد.
وی ادامه داد: درخواست تحویل بندر الحدیده غیر منطقی است، زیرا تاکنون هیچ کشوری بخشی از خاک خود را داوطلبانه به متجاوزان واگذار نکرده و این بدین معنا است آنچه را که متجاوزان از به دست آوردن آن از طریق نظامی عاجز هستند، به صورت مسالمت آمیز تحویل آنها بدهیم و آنها حتما در آینده چیزهای بیشتری مطالبه خواهند کرد.
البخیتی در خصوص درگیری های کنونی در استان الحدیده گفت: تشدید حملات دشمن با تشدید حملات ما مواجه خواهد شد و نیروهای انصارالله توانسته ابتکار عمل در خط ساحلی را به دست گیرد و همه راه های امداد رسانی به دشمن را مسدود کند.
وی ادامه داد: اگر دشمن و کشورهای متجاوز مایل به کاهش مصائب یمنی ها هستند، آنطور که ادعا می کنند، پس چرا فرودگاه صنعا را که تحت نظارت کامل قرار دارد، به روی ما بسته اند. تمامی پروازها به صنعا از اردن صورت می گیرد و یک بار هم در فرودگاه بیشه عربستان بازرسی می شود.
مارتین گریفیت نماینده ویژه سازمان ملل در یمن دیروز (یکشنبه) با هشام شرف وزیر خارجه دولت نجات ملی وابسته به انصارالله و حسین العزی معاون وی دیدار وگفت وگو کرد.
گریفیت در این دیدار تلاش های خود در مدت گذشته را تشریح کرد.
شرف در این دیدار تاکید کرد: ما همچنان خواهان راه حل سیاسی و صلح شرافتمندانه برای مردم یمن هستیم .
القدس العربی اعلام کرد: انصارالله یمن با طرح تسلیم بندر الحدیده به ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان مخالفت کرده است.
گریفیت تاکید کرد که سفر وی به صنعا ماموریت ویژه ای در شرایط حساس، به منظور به انجام رساندن تلاش های صلح است.
درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با مزدوران عربستانی تحت حمایت امارات در اطراف فرودگاه الحدیده زیر بمباران این شهر توسط هواپیماهای متجاوز عربستان و ائتلاف عربی به هدف اشغال آن همچنان ادامه دارد.
حملات متجاوزان عربستانی و ائتلاف عربی به استان الحدیده در غرب یمن تاکنون موجب آوارگی حدود 5 هزار خانواده از این شهر شده است.
گریفیت نماینده ویژه سازمان ملل ساعتی قبل صنعا پایتخت یمن را ترک کرد.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگردان رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
خاورم** 1453**1651

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۸  |  ساعت انتشار: ۱۵:۳۲  |  کد خبر: ۳۶۳۳۳۸۵  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی