اخبار مرتبط

ابوغریب اماراتی در یمن  - ‏۱۳۹۷/۰۴/۰۳


۶ شهروند یمنی در حمله جنگنده های سعودی کشته شدند

تهران - ایرنا - جنگنده های متجاوز ائتلاف سعودی -اماراتی در جدیدترین جنایت خود در یمن با هدف قرار دادن یک دستگاه اتوبوس حامل غیرنظامیان در استان الحدیده در غرب این کشور، 6 شهروند یمنی را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش روز سه شنبه شبکه خبری المسیره ، 4 نفر از کشته های حمله جنگنده‌های سعودی - اماراتی به اتوبوس مزبور را زن هستند و از شمار زخمی های این حمله گزارشی مخابره نشده است.
در شهرستان الحوک در استان الحدیده نیز روز گذشته یک باب خانه مورد تجاوز جنگنده های سعودی قرار گرفت که در نتیجه آن ‌چهار غیرنظامی ساکن آن کشته و یک نفر نیز زخمی شدند.
ائتلاف متجاوز سعودی - اماراتی از روز چهارشنبه (23 خرداد ماه) تجاوزات همه جانبه هوایی، دریایی و زمینی خود را با حمایت نیروهای آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی با هدف اشغال بندر الحدیده آغاز کرده اند که تاکنون به خاطر دفاع تمام قد مبارزان یمنی این حملات ناکام مانده است.
حملات متجاوزان به این استان تاکنون موجب آوارگی حدود 5 هزار خانواده شده است.
بندر الحدیده در سواحل دریای سرخ در غرب یمن قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی کمک های انسانی به این کشور به شمار می رود.
این حملات همچنان ادامه دارد و نیروهای متجاوز بر اساس گزارش های رسانه های مختلف متحمل تلفات قابل توجهی شده اند و شماری از ادوات نظامی و تجهیزات آنان نابود و یا به دست مبارزان یمنی افتاده است .
اخبار منتشره حاکی از آن است که ژنرال عیسی سیف بن عبلان المزروعی معاون فرماندهی ستاد مشترک نیروهای امارات در یمن به همراه شمار دیگری از افسران بلندپایه ابوظبی در استان الحدیده در غرب یمن کشته شده است.
در همین حال با ادامه تجاوز نیروهای مزبور به یمن و شهید و یا زخمی کردن شمار زیادی از شهروندان یمنی از جمله کودکان و زنان و افراد سالخورده در چهار سال گذشته، سازمان های بین المللی درباره به خطر افتادن جان هزاران غیرنظامی یمنی به خاطر نبود غذا و دارو و شیوع بیماری هشدار داده اند.
حملات عربستان و امارات به شهروندان بی دفاع یمنی در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و سازمان ها و مجامع جهانی انجام می شود.
خاورم**9329*1436*

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۹  |  ساعت انتشار: ۱۸:۸  |  کد خبر: ۳۶۳۷۵۰۴  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی