اخبار مرتبط

رهبر انصارالله: متجاوزان در بزرگترین باتلاق قرار خواهند گرفت/ بیشتر مناطق ساحل غربی در دست ماست

رهبر انصارالله با بیان اینکه نبرد ساحل برای قدرت‌های متجاوز در آینده‌ دشوارتر می‌شود، طرف‌های غربی را به حمایت از متجاوزان در حمله به الحدیده متهم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از العهد، عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن تصریح کرد: رفتار جنایت‌کارانه ائتلاف متجاوز کاملاً آشکار است و نمی‌توانند آن را مخفی کنند.

وی اعلام کرد: نبرد ساحل از دو سال قبل و نه از چند هفته پیش آغاز شده است. تمامی نبردهای ساحل از زمانی که آغاز شدند، طرف‌های متجاوز در آنها شکست خوردند و در میان افسران آنها، افسران آمریکایی و اسرائیلی نیز حضور دارند.

رهبر انصارالله افزود: نیروهای ارتش یمن و کمیته‌ها و مردم با قدرت و کارایی و اعتماد هرچه تمام‌تر وارد نبرد ساحل می‌شوند. نبرد ساحل دشوار خواهد بود و برای قدرت‌های متجاوز در آینده‌ دشوارتر می‌شود.

عبدالملک الحوثی تاکید کرد: بخش اعظم ساحل غربی در یمن همچنان آزاد است و طرف‌های متجاوز برخی از مناطق را اشغال کرده‌اند.

وی افزود: مردم تهامه در ساحل غربی یمن رویکرد ملی خود را ثابت کردند. حمله به ساحل غربی و الحدیده برای ضرر رساندن به تمامی مردمان مناطق آزاده است.

رهبر انصارالله تاکید کرد: کشورهای متجاوز اجازه ورود ۴۰۰ نوع کالا به یمن را نمی‌دهند.

عبدالملک الحوثی خاطرنشان کرد: یمنی‌ها می‌دانند که این نبرد ماموریتی برعهده تمامی ملت آزاده است و هدف طرف‌های متجاوز به کنترل درآوردن مردم و خاک یمن است.

رهبر انصارالله عنوان داشت: آنها مدعی‌اند که موشک‌های ایرانی از طریق بندر الحدیده وارد یمن می‌شود، در حالی که می‌دانند که هر کشتی مورد بازرسی قرار می‌گیرد و سپس به آن اجازه عبور داده می‌شود. هر کشتی‌ای که وارد بندر الحدیده می‌شود مورد بازرسی سازمان ملل و گاهی مورد بازرسی طرف‌های متجاوز قرار می‌گیرد.

وی افزود: دروغ‌های طرف‌های متجاوز مبنی بر ورود سلاح از طریق بندر الحدیده صرفاً دروغ‌پردازی‌هایی رسانه‌ای است. ما مانعی برای نظارت سازمان ملل بر درآمدهای حاصله از بندر الحدیده نداریم. درآمدهای بندر الحدیده به دست بیمارستان‌ها و مردمان این شهر می‌رسد و بخشی از آن برای پرداخت حقوق‌ها اختصاص می‌یابد.

عبدالملک الحوثی خاطرنشان کرد: هیچ تهدیدی برای حرکت کشتی‌ها وجود ندارد و آنها ادعاهای دروغین مطرح می‌کنند تا آمریکا و اسرائیل این منطقه را تحت کنترل خود درآورند. این طرف‌های متجاوز هستند که حرکت کشتی‌ها را در دریای سرخ تهدید می‌کنند و ما گفته‌ایم که ناوهای جنگی را هدف قرار خواهیم داد.

رهبر جنبش انصارالله خاطرنشان کرد: قدرت‌های متجاوز برای ساکنان ساحل غربی کشتار، بمب‌های هوشمند و تخریب خانه‌ها و تجاوزها را به ارمغان می‌آورند.

وی خطاب به طرف‌های متجاوز گفت: الحدیده را برای ساکنانش و ساحل غربی را برای ساکنان آن بگذارید.

الحوثی عنوان داشت: آنچه که از آغاز صورت گرفته تهاجمی به یمن بوده است که برخی قدرت‌های غربی از جمله انگلیس، فرانسه و آمریکا در آن دست دارند. قدرت‌های غربی از تجاوز علیه ساحل غربی یمن حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

وی افزود: اگر تمامی ارتش‌های دنیا را هم بیاورید و خشونت‌هایتان در ساحل غربی به هر حدی هم برسد، ما تسلیم نخواهیم شد. موضع ما مبنی بر معادله‌های میدان نبرد نیست. بزرگترین منطقه استراتژیک در ساحل همچنان در دست انسان‌های شریف یمن است. اگر متجاوزان بخشی از خاک ما را اشغال کنند نبرد ما یک وظیفه بر عهده ما به حساب خواهد آمد.

رهبر انصارالله ادامه داد: چقدر متجاوزان تمایل دارند که سرزمین تهامه را غارت کنند و ثروت آن را به سرقت ببرند. قدرت‌های متجاوز تمامی توان خود را در نبرد ساحل غربی به کار برده‌اند. آنها توان خود را به تحلیل برده و در وضعیت دشواری هستند.

عبدالملک الحوثی تاکید کرد: متجاوزان خواهند دانست که تهامه بزرگترین باتلاق برای آنها از آغاز تجاوزاتشان خواهد بود.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۳۰  |  ساعت انتشار: ۲۱:۰  |  کد خبر: ۳۶۴۲۰۱۷  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل