اخبار مرتبط

گفتگوی انصارالله برای تحویل بندر الحدیده به سازمان ملل تکذیب شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از اسپوتنیک، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن هرگونه گفتگو برای تحویل بندر الحدیده در غرب یمن به سازمان ملل متحد را تکذیب کرد.

«محمد البخیتی» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: روند تحویل بندر الحدیده به سازمان ملل نه در گذشته و نه در مذاکرات فعلی با «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن مطرح نشده است بلکه آنچه که مورد بررسی قرار گرفت روند نظارت بین المللی بر بندر الحدیده است نه مدیریت آن.

وی افزود: سازمان ملل پیش از این تقاضای ائتلاف عربی تحت سرکردگی عربستان سعودی برای تحویل بندر الحدیده به این سازمان را رد و اعلام کرده بود این از وظایف و اختیارات سازمان ملل نیست و گفتگو‌های فعلی با سازمان ملل درباره بازگشت هیئت سازمان ملل به بندرالحدیده است که پیش از حمله اخیر ائتلاف عربی تحت امر عربستان به الحدیده، در این منطقه حضور داشت.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله درباره تحولات میدانی در غرب یمن گفت: نیرو‌های ائتلاف متجاوز تحت امر عربستان در سه روز گذشته تلفات سنگینی را متحمل شدند و این نیرو‌ها به طرف منطقه الدوار عقب نشینی کردند.

محمد البخیتی تاکید کرد که یگان‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند پنج نقطه تدارکاتی و پشتیبانی نیرو‌های ائتلاف عربی در امتداد ساحل دریای سرخ را قطع کنند و این امر موجب شکست و فروپاشی این نیرو‌ها مستقر در امتداد مناطق ساحلی شده است.

این عضو ارشد انصارالله گفت: ادعا‌ها درباره کنترل نیرو‌های ائتلاف تحت امر عربستان بر فرودگاه الحدیده دروغ و بی اساس است و فرودگاه و مناطق اطراف آن در کنترل کامل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار دارد.

این درحالی است که خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از برخی منابع یمنی مدعی شد که جنبش انصار الله به صورت تلویحی اعلام آمادگی کرده است کنترل و مدیریت بندر الحدیده را به سازمان ملل متحد واگذار کند.

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۲  |  ساعت انتشار: ۱۰:۲  |  کد خبر: ۳۶۴۷۰۳۷  |  منبع: خبرگزاری دانشجو  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل