اخبار مرتبط

انصارالله یمن به پیروزی هایی در الحدیده دست یافت

تهران - ایرنا - ارتش و 'کمیته های مردمی' یمن وابسته به 'جنبش انصارالله' با حمله گسترده به مواضع مزدوران طرفدار 'عبدربه منصورهادی' رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور، منطقه 'الحاج الاعلی' در غرب شهر 'بیت الفقیه' در جنوب استان الحدیده را باز پس گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری عربی 21، ارتش و کمیته های مردمی یمن دیشب (یکشنبه شب) با حمله به مواضع نیروهای مزدور سعودی، علاوه بر کشتن و و زخمی کردن شماری از آنها، موق شدند یکی از خودروهای نظامی این نیروها را در الحدیده به غنیمت بگیرند.
شبکه خبری المسیره نیز تصاویری از پیروزی های ارتش و کمیته های مردمی در منطقه الحاج در نزدیکی نوار ساحلی و غنیمت گرفتن چند خودرو و زره پوش نظامی همزمان با عقب نشینی و فرار نیروهای مزدور را پخش کرد.
ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنان که این فیلم نشان داد، توانستند شماری از مزدوران عربستانی را به همراه مقادیری سلاح و مهمات و خودرو به اسارت درآورند.
در این فیلم تصاویری از بالگردهای آپاچی که بر فراز منطقه پرواز می کردند، پخش شد.
هنوز نیروهای طرفدار منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی تحت حمایت ائتلاف سعودی به این پیروزی ها واکنشی نشان نداده اند.
بندر الحدیده از چند هفته قبل تاکنون شاهد درگیری مزدوران سعودی که از سوی امارات نیز حمایت می شوند، با نیروهای انصارالله است و پیروزی های اخیر انصارالله نفی ادعاهای کاذب مزدوران در پیشروی به سمت فرودگاه الحدیده است .
این بندر در سواحل دریای سرخ در غرب یمن قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی کمک های انسانی به این کشور به شمار می رود، ناظران بر این باورند که جنگ در این بندر راهبردی، دست‌کم 250 هزار قربانی برجای خواهد گذاشت و اوضاع این کشور را بیش از پیش وخیم تر خواهد کرد.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن منصور هادی به قدرت کرده است.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
خاورم** 1453**1651

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۴  |  ساعت انتشار: ۱۲:۵۲  |  کد خبر: ۳۶۵۱۷۶۸  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی