اخبار مرتبط

جنگنده های سعودی اتوبوس حامل آوارگان یمنی را هدف قرار داد

تهران -ایرنا - جنگنده های سعودی - اماراتی در ادامه جنایت های خود علیه مردم یمن با حمله به یک دستگاه اتوبوس حامل آوارگان یمنی در استان الحدیده در غرب یمن، 20 شهروند این کشور را به خاک و خون کشیدند.

به گزارش روز سه شنبه شبکه خبری المسیره ، جنگنده های ائتلاف عربی تحت فرمان سعودی با تداوم حملات خود به شهر راهبردی الحدیده، حتی به خودروهای حامل آوارگان نیز رحم نکرده و آنها را هدف قرار می دهند و در آخرین مورد از این نوع حملات یک دستگاه اتوبوس را میان دو مسیر الجراحی و زبید در الحدیده هدف قرار دادند.
منابع یمنی اعلام کردند که در جریان این حمله ، 9 غیرنظامی شهید و 11 تن دیگر زخمی شدند.
حملات متجاوزان به این استان تاکنون موجب آوارگی حدود 5 هزار خانواده شده است.
یک محله مسکونی در شهر عمران واقع در شمال یمن نیز روز گذشته (دوشنبه) مورد حمله جنگنده های سعودی قرار گرفت که در اثر آن 9 شهروند یمنی کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند.
29 خرداد ماه نیز یک دستگاه اتوبوس حامل شهروندان یمنی مورد حمله جنگنده های سعودی قرار گرفت که در جریان آن 6 نفر شامل 4 زن و 2 مرد کشته شدند.
ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان و امارات از چهارشنبه 23 خرداد 1397 با وجود هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی در یمن، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب این کشور آغاز کرد که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور عایدی برای متجاوزان نداشته است.
بندر الحدیده در سواحل دریای سرخ در غرب یمن قرار دارد و تنها گذرگاه ورودی کمک های انسانی به این کشور به شمار می رود و نیروهای متجاوز سعی دارند به هر قیمتی شده این منطقه را اشغال کنند.
پیروزی های تازه ارتش و کمیته های مردمی در بندر الحدیده و قطع برخی خطوط ارتباطی نیروهای متجاوز ائتلاف به یمن، باعث درماندگی سعودی ها و اماراتی ها شده است.
این حملات همچنان ادامه دارد و نیروهای متجاوز بر اساس گزارش های رسانه های مختلف متحمل تلفات قابل توجهی شده اند و شماری از ادوات نظامی و تجهیزات آنان نابود و یا به دست مبارزان یمنی افتاده است.
ائتلاف عربی برای جبران شکست های میدانی خود در برابر نیروهای یمنی، مناطق غیرنظامی و مسکونی را هدف قرار می دهد.
حملات به شهروندان بی دفاع یمنی در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و سازمان ها و مجامع جهانی همچنان صورت می گیرد.
خاورم**9329*1436*

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۵  |  ساعت انتشار: ۱۷:۶  |  کد خبر: ۳۶۵۴۴۱۰  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی