اخبار مرتبط

وزارت خارجه یمن: عملیات متجاوزان به الحدیده ادامه دارد

تهران - ایرنا - یک مقام در وزارت خارجه یمن با رد اظهارات وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی مبنی بر توقف عملیات نظامی در الحدیده، گفت: عملیات متجاوزان همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، مقام وزارت خارجه یمن روز یکشنبه بر تداوم حملات نیروهای متجاوز به ساحل غربی تاکید کرد.
وی افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن همچنان با نفوذ نیروهای اشغالگر، متجاوز و مزدوران آن ها مقابله کرده و خسارت سنگینی به آن ها وارد کردند.
این مقام وزارت خارجه یمن، اظهارات انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی را تدوام تلاش های کشورهای متجاوز برای گمراه سازی افکاری عمومی جهان و تلاش برای سرپوش گذاری بر شکست های آن ها در نبرد الحدیده عنوان کرد.
مقام وزارت خارجه یمن اضافه کرد: نیروهای ملی میهنی با حضور فنی سازمان ملل متحد در بندر الحدیده و آن هم به خاطر حفظ این شهر از تخریب متجاوزان و نیز به منظور نشان دادن بی اساس بودن ادعاهای واهی متجاوزان در خصوص قاچاق سلاح به این بندر موافقت کردند.
وی گفت: اظهارات وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی یکی از صدها دلیل قاطع و محکمی است که تاکید می کند یمن مورد تجاوز خارجی و اشغال قرار گرفته است.
مقام وزارت خارجه یمن در پایان گفت: کشورهای متجاوز و در راس آن ها آمریکا تصمیم گیرنده جنگ و صلح در یمن است و عبدربه منصور هادی و گروه او تنها ابزاری در دست این کشورها هستند.
به گزارش ایرنا ، انور قرقاش روز یکشنبه در یک توئیت به زبان انگلیسی ادعا کرد که عملیات نظامی در الحدیده ( غرب یمن) به صورت موقت متوقف می شود.
وی اضافه کرده بود: این اقدام در راستای تسهیل ماموریت مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن برای تسلیم شدن بی قید و شرط بندر الحدیده صورت می گیرد.
الحدیده، دومین بندر بزرگ یمن در دریای سرخ تنها راه ارتباط دریایی مردم تحت محاصره این کشور با جهان خارج است. این بندر همچنین تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ زده یمن است و 70 درصد مواد غذایی، دارویی و کمک های بهداشتی از این طریق، وارد کشور می شود.
نیروهای ائتلاف متجاوز سعودی - اماراتی از 23 خرداد ماه گذشته با وجود هشدارهای سازمان‌های بین ‌المللی درخصوص به خطر افتادن جان غیرنظامیان در شهر بندری الحدیده، حمله به آن را آغاز کردند.
با وجود حملات سنگینی که ائتلاف عربی با مشارکت نیروهای آمریکایی و فرانسوی به الحدیده انجام می دهد اما این ائتلاف تاکنون متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگینی شده‌ است.
شبک**9365**3404

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۰  |  ساعت انتشار: ۲۳:۳۵  |  کد خبر: ۳۶۶۴۹۰۵  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی