حوثی‌ها، یک فرمانده مهم آمریکایی را شکار کردند

ایرنا نوشت: رسانه های یمنی نوشتند: یکی از فرماندهان شرکت آمریکایی 'بلک واتر' که برای امارات در یمن می جنگند و نزدیک به 'محمدبن زاید' ولیعهد امارات است به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن اسیر شد.

بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: رسانه های یمنی نوشتند: یکی از فرماندهان شرکت آمریکایی بلک واتر که برای امارات در یمن می جنگند و نزدیک به محمدبن زاید ولیعهد امارات است به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن اسیر شد.

این رسانه اعلام کردند: یک شخصیت نزدیک به محمدبن زاید ولیعهد امارات که به دست ارتش و کمیته های مردمی یمن اسیر شد می تواند تغییراتی راهبردی را به سود یمنی ها رقم بزند.

این رسانه ها به نقل از منابع آگاه اضافه کردند که شخص اسیر شده از فرماندهان میدانی و از اتباع آمریکاست.

صاحب صفحه افشاگر بدون سایه در توئیتر که احتمال می رود از افسران دستگاه امنیتی امارات باشد نیز اعلام کرد که ارتش یمن و گروه انصارالله توانسته اند یکی از فرماندهان شرکت آمریکایی بلک واتر که برای امارات در یمن می جنگند را اسیر کنند.

بلک واتر یک شرکت خصوصی و امنیتی نظامی امریکایی است که با دریافت پول هنگفت خدمات نظامی ارایه می دهد.

وی افزود: الحوثی یکی از فرماندهان بلک واتر که با ما قرارداد امضا کرده بود را اسیر کرده است و به زودی فیلمی در این باره منتشر خواهد کرد.

برخی رسانه های یمنی نیز نوشتند: ارتش یمن ماهی بزرگی را در ساحل غربی صید کرده است و روزهای آینده شاهد تحولات راهبردی به سود ارتش یمن خواهیم بود.

این درحالی است که وزیر مشاور در امور خارجی امارات اعلام کرده است: عملیات نظامی در الحدیده در غرب یمن به صورت موقت متوقف می شود.

انور قرقاش روز یکشنبه در یک توئیت ادعا کرد که این اقدام در راستای تسهیل ماموریت مارتین گریفیتس نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن برای تسلیم بی قید و شرط بندر الحدیده صورت می گیرد.

52310


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۱  |  ساعت انتشار: ۹:۳۵  |  کد خبر: ۳۶۶۵۵۱۰  |  منبع: خبر آنلاین  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل