اخبار مرتبط

شهرنظامی ملک فیصل عربستان هدف موشک ارتش یمن قرار گرفت

تهران-ایرنا- یگان موشکی ارتش و کمیته مردمی یمن در واکنش به حمله جنگنده های سعودی - اماراتی به یک مراسم عروسی در شمال یمن، شهر نظامی 'ملک فیصل' در استان جیزان واقع در جنوب عربستان را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد.

به گزارش شبکه خبری المسیره، جنگنده های سعودی -اماراتی در جنایتی تازه، یک مراسم عروسی را در استان صعده در شمال یمن هدف قرار دادند که طبق آمار اولیه تاکنون 11 شهروند کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند.
یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز به سرعت به این حمله پاسخ داده و شهر نظامی ملک فیصل در منطقه خمیس مشیط را با یک فروند موشک بالستیک هدف قرار داد.
در همین راستا، سازمان های مدنی حمله ائتلاف عربی به مراسم عروسی در استان صعده را به شدت محکوم و اعلام کردند که این جنایت در سایه سکوت محافل بین المللی و نهادهای آن صورت گرفته است.
این نهادهای مدنی تاکید کردند که ائتلاف عربی تحت فرمان عربستان و امارات اقدام به بمباران مناطق غیرنظامی و شهروندان می کنند و هیچ توجهی به اصل تمایز مناطق غیرمسکونی از مناطق نظامی ندارد و
طبق اصول قوانین بین المللی، عوامل آن باید مجازات و به دادگاه های بین المللی تحویل داده شوند.
سازمان های یاد شده ضمن محکومیت سکوت سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل در قبال چنین جنایتی، همچنین خواستار تشکیل کمیته بین المللی برای انجام تحقیقات لازم در خصوص جنایت هایی شد که کشورهای عضو ائتلاف عربی در حق غیرنظامیان بی گناه یمنی مرتکب می شوند.
این نخستن باری نیست که جنگنده های سعودی، عروسی یمنی ها را به عزا تبدیل می کند. این جنگنده دوشنبه سوم اردیبهشت سال جاری نیز یک مراسم عروسی را در منطقه بنی قیس استان حجه هدف قرار دادند که در آن بیش از سی شهروند یمنی کشته و شماری نیز زخمی شدند.
منابع یمنی اعلام کردند که بیشتر قربانیان حمله سعودی ها به مراسم عروسی استان صعده را زنان و کودکان تشکیل می دهند.
جنگنده های سعودی امروز (سه شنبه) نیز یک خانه را در شهرستان حیدان هدف قرار دادند که در اثر آن یک زن جان خود را از دست داد.
همچنین حمله یک پهپاد سعودی - اماراتی به یکی از مزارع شهرستان حیدان، منجر به کشته شدن 3 غیرنظامی و زخمی شدن دو تن دیگر شد.
جنایت های روزانه سعودی ها علیه مردم فقیر یمن به طور روزانه و با همدستی غرب ادامه دارد.
ائتلاف عربی برای جبران شکست های میدانی خود در برابر نیروهای یمنی، از جمله شکست های پی در پی این ائتلاف در جبهه نبرد الحدیده در غرب یمن، مناطق غیرنظامی و مسکونی را هدف قرار می دهد.
تجاوز ائتلاف سعودی به یمن که از 6 فروردین 94 آغاز شده، تاکنون منجر به مرگ بیش از 14 هزار یمنی شده و زیرساخت های این کشور را نابود کرده است.
شمار زیادی از مردم یمن نیز به دنبال درگیری های مزبور از خانه و کاشانه خود آواره شده اند. برخی منابع آمار آوارگان بیش از 85 هزار نفر ذکر می کنند.
خاورم**9329*1436*

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۲  |  ساعت انتشار: ۱۷:۵  |  کد خبر: ۳۶۶۸۸۱۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی