اخبار مرتبط

نماینده سازمان ملل در یمن دوشنبه به ریاض می‌رود

فرستاده سازمان ملل به یمن دور جدید سفرهای خود را با دیدار با رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض از روز دوشنبه آغاز می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل به یمن پس از پایان سفر دوره‌ای خود و ارائه گزارشی از آن به شورای امنیت، با ایده‌ها و ابتکار عمل مربوط به شهر حدیده و حل و فصل کامل درگیری یمن در یک سفر دیگر به منطقه می‌آید.

گریفیتس پس از سفر اخیر خود با حمایت بین‌المللی روبرو شد.

فرستاده سازمان ملل به یمن به دنبال مذاکره با عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن در ریاض در روز دوشنبه است تا آخرین تحولات در روند پایان دادن به درگیری‌ها در شهر حدیده  را شرح دهد.

طبق اعلام منابع آگاه، وی به دنبال کاهش تنش در این شهر و دست‌یابی به راه‌حلی است که حدیده را از عملیات نظامی دور نگه‌ دارد.

یک منبع غربی دیگر می‌گوید، گریفیتس اشاراتی از انصارالله دریافت کرده مبنی بر اینکه پیشنهاد تحویل اداره بندر حدیده به سازمان ملل را بررسی خواهد کرد.

این منبع تکرار کرد، انصارالله هنوز این پیشنهاد را رد نکرده و به نظر می‌رسد این جنبش این بار به صورت عملی پیشنهاد را بررسی خواهد کرد.

این منبع غربی افزود، گریفیتس امیدوار است طرف‌های درگیر در یمن را قانع کند تا پیشنهادات سازمان ملل را که منجر به دستیابی به راه‌حلی در حدیده خواهد شد را بپذیرند.

منبع مذکور ادامه داد، گریفیتس پس از این امر، مذاکرات صلحی پیرامون حل و فصل کامل درگیری یمن را آغاز خواهد کرد که در بیانیه اخیر شورای امنیت به آن تصریح شده است.

این شورا همه طرف‌های درگیر را به مشارکت در تلاش‌های سازمان ملل دعوت کرد تا این تلاش‌ها به راه حل سیاسی در یمن منجر شود.

انتظار می‌رود فرستاده سازمان ملل کمی پس از اعطای فرصت به انصارالله برای بررسی پیشنهاد مذکور به صنعا رفته و با این جنبش دیدار کند.

انتهای پیام


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۶  |  ساعت انتشار: ۱۵:۰  |  کد خبر: ۳۶۷۵۵۵۸  |  منبع: خبرگزاری ایسنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل