اخبار مرتبط

ائتلاف سعودی هواپیمای صلیب سرخ را مجبور به فرود کرد

تهران - ایرنا - جنگنده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان در ادامه کارشکنی خود در روند امداد رسانی به مردم یمن، یک هواپیمای متعلق به صلیب سرخ جهانی را مجبور به فرود در شهر جازان واقع در جنوب غرب عربستان کردند.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، سرهنگ «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی با تایید این خبر ادعا کرد: ساعت یک بعد از ظهر یک فروند هواپیمای متعلق به این سازمان، پس از پرواز از فرودگاه صنعاء درحالی که راهی جیبوتی بود، تغییر مسیر داد و وارد منطقه عملیاتی شد.
ائتلاف سعودی در ادمه اعلام کرد که این هواپیما را در فرودگاه «ملک عبدالله» جازان مجبور به فرود کرده است.
ادعای ائتلاف سعودی درحالی مطرح می شود که یک مقام یمنی که خواست نامش فاش نشود، از این اقدام عربستان به عملیات ربایش هواپیمای امدادی یاد کرد و گفت: این اقدام بیانگر رویکرد خصمانه ریاض است، تلاش هایی که درصدد است به فعالیت های بشردوستانه در یمن لطمه وارد کند.
گزارش ها حاکی است که محاصره زمینی و دریایی اعمال شده از سوی عربستان علیه یمن موجب گرسنگی 17 میلیون تن از جمله زنان و کودکان شده است.
پیشتر نیز مدیران سازمان های برنامه جهانی غذا، یونیسف و سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای مشترک خواستار پایان فوری محاصره یمن شده بودند.
براساس گزارش این سه نهاد بین المللی، در نتیجه محاصره ظالمانه مردم یمن، حدود 14 میلیون و 800 هزار یمنی فاقد مراقبت های بهداشتی ابتدایی هستند، همچنین 400 هزار کودک نیز در معرض سوء تغذیه حاد قرار دارند.
سازمان های بین المللی با هشدار نسبت به شرایط وخیم شهروندان یمنی در نتیجه محاصره ظالمانه این کشور از سوی ائتلاف سعودی بارها اعلام کردند درصورتی که این محاصره پایان نپذیرد، شاهد بزرگ ترین قحطی دهه های اخیر خواهیم بود.
محاصره یمن زمانی شدت یافت که ائتلاف سعودی در پاسخ به حمله موشکی آبان ماه 96 گروه انصارالله یمن به فرودگاه ملک خالد ریاض، تمامی گذرگاه های هوایی، زمینی و دریایی یمن را مسدود کرد.
شبس**9363*1613*

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۳  |  ساعت انتشار: ۲:۴  |  کد خبر: ۳۷۱۰۷۸۳  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار پزشکی و سلامت