اخبار مرتبط

تصمیم غیرحرفه‌ای استقلال در جذب ستاره پیکان

در شرایطی که مصدومیت مرتضی آقاخان به مساله ای برای کنار گذاشتن این مهاجم از لیست نیم فصل اول تبدیل شده، مدیران باشگاه در اقدامی غیرحرفه‌ای قراردادی چهارساله با او به امضا رساند.

به گزارش ایلنا، از همان زمان که باشگاه استقلال مرتضی ‌تبریزی، همام و گرو را جذب کرد، معلوم بود که دیگر در این تیم جایی برای مرتضی آقاخان نیست.

 مصدومیت این بازیکن و دوری دو ماهه‌اش از فوتبال، ماندن او در فهرست استقلال را سخت می‌کرد. بخصوص حالا که استقلال در کنار نبرد سنگین برای قهرمانی در لیگ، مسابقات سنگین رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را هم پیش رو دارد و در فصل نقل و انتقالات هم آنقدر خوب ظاهر نشده، چاره‌ای باقی نمانده بود که اشتباه خود در جذب آقاخان را با خارج کردنش از فهرست بازیکنان جبران کند.

باشگاه استقلال اما ظاهراً تصمیم ندارد به سادگی از مرتضی آقاخانی بگذرد که در ابتدای فصل با او قرارداد سه ساله امضا کرده بود. به همین خاطر همزمان با اینکه او را به مدت یک نیم فصل از فهرست بازیکنان خارج کرده، قراردادش را یک فصل دیگر تمدید کرده و قراردادی چهار ساله با او بسته است.

قرارداد چهار ساله با بازیکن 25 ساله مصدوم، درست مثل حرکت روی لبه تیغ است. زوایای خوب و بد زیادی دارد.

 اگر مرتضی آقاخان بعد از پایان دوره نقاهتش، به طور کامل بهبود پیدا کند و همان آقاخانی شود که در پیکان بود، می‌تواند همه انتقادهایی که بابت خریدش به استقلال شده است را جبران کند.

 این اتفاق اما مستلزم آن است که مرتضی آقاخان در پایان این دو ماه، آمادگی بازگشت به فوتبال را داشته باشد و مهم‌تر از آن بتواند در کمترین زمان ممکن با تیم به هماهنگی برسد و با وجود مهره‌هایی چون تبریزی، همام و گرو، فرصت بازی کردن پیدا کند. مسیر سختی پیش روی آقاخان قرار دارد که اگر به درستی طی شود، نتیجه تصمیم استقلالی‌ها برای قرارداد 4 ساله با این بازیکن مثبت خواهد بود.

نیمه خالی لیوان در این ماجرا اما آن است که این مصدومیت دست از سر مرتضی آقاخان برندارد. مصدومیتی که فصل گذشته چندین هفته آقاخان را از فوتبال محروم کرده بود و در تمرینات آماده سازی فصل جدید گریبانگیرش شد، می‌تواند بار دیگر هم برای آقاخان دردسرساز شود و روند معمول بازی‌هایش را متوقف کند. اگر چنین شود، قرارداد چهار ساله با بازیکن 25 ساله چه معنا و مفهومی خواهد داشت؟

علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه استقلال اما مشورت با دکتر نوروزی را دلیل اصلی تصمیم برای تمدید قرارداد با آقاخان می‌داند: «قبل از اینکه تصمیم بگیریم قرارداد آقاخان را تمدید کنیم، درباره شرایط مصدومیت او با دکتر نوروزی مشورت کردیم و ایشان گفتند که این بازیکن تا دو ماه آینده به شرایط مطلوب می‌رسد.»

او همینطور درباره مبلغ قرارداد آقاخان در صورت افزایش مدت قرارداد تأکید می‌کند: «آقاخان از همان ابتدا قرارداد سفید با باشگاه امضا کرده بود و ما خودمان کمترین مبلغ قرارداد را برایش در نظر گرفتیم. حالا هم حاضر شده حتی نیمی از آن مبلغ را هم نگیرد. مرتضی آقاخان بسیار بازیکن مودبی است و ما از نظر مبلغ قراداد و مسائل اینچنینی، هیچ مشکلی با او نداشته و نداریم.»

معمولاً در چنین مواقعی هیچ صحبتی از بندهای قرارداد مطرح نمی‌شود و معلوم نیست باشگاه درباره مصدومیت‌های احتمالی بعدی آقاخان، ‌بندی در قرارداد چهارساله‌اش گنجانده یا نه؟ و اینکه آیا این قرارداد که با حرف و حدیث‌ها و انتقادهای زیادی آغاز شده، در نهایت به اتفاقات خیری ختم می‌شود یا همچنان پردردسر خواهد بود؟

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۳۰  |  ساعت انتشار: ۰:۲۸  |  کد خبر: ۳۷۶۸۸۲۹  |  منبع: خبرگزاری ایلنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی