اخبار مرتبط

لزوم حفظ منابع معدنی در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر لزوم حفظ منابع معدنی استان تاکید کرد و برداشت این منابع را بر اساس قانون و با نظارت کامل نهادهای ذیربط ممکن دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش عصر یکشنبه در دیدار با فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان آستانه اشرفیه، منابع معدنی را تجدید ناپذیر دانست و با بیان اینکه مصالح موجود در بستر رودخانه سفیدرود، مناطق جلگه ای و رودخانه های گیلان محدود است، اظهار داشت: بسیاری از پروزه های عمرانی نیازمند استفاده از منابع و مصالح همچون شن و ماسه رودخانه ای هستند که نیاز است با دقت بیشتری نسبت به برداشت آنها اقدام کنیم.

وی با تصریح اینکه با توجه به محدودیت معادن رودخانه ای نمی توان جوابگوی نیاز همه بخش ها بود، افزود: رعایت ضوابط قانونی زمینه استفاده مطلوب و بهینه از مواد معدنی رودخانه ها را فراهم می کند.

هرگونه برداشت غیرقانونی از منابع معدنی در استان جرم است

دلقپوش با بیان اینکه منابع معدنی بایستی در جهت رشد و توسعه استان مصرف شود، هرگونه برداشت غیرقانونی از منابع معدنی را جرم دانست و گفت: با متخلفان برداشت غیر قانونی منابع با جدیت برخورد قانونی می شود.

وی در خاتمه سخنانش با اشاره به برخی نیازهای شهرستان آستانه اشرفیه در خصوص استفاده از شن و ماسه بستر رودخانه سفیدرود گفت: موضوع استفاده از مواد معدنی بستر این رودخانه از سوی شهرداری ها و دهیاری های منطقه به منظور اجرا و انجام پروژه های مختلف عمرانی در شورای معادن استان رسیدگی می شود.

رحیم حیدری فرماندار آستانه اشرفیه نیز موضوعاتی چون دریافت مجوز در خصوص برداشت شن و ماسه انباشت شده در منطقه پارک ساحلی آستانه اشرفیه ، مجوز برداشت شن و ماسه در منطقه پل در حال احداث روستای کتشصت آبادان ( با هدف شن ریزی معابر روستایی منطقه و همچنین کاهش هزینه ها ) ، دریافت مجوز برداشت شن و ماسه از سوی شرکت تعاونی دهیاران با هدف خدمات رسانی مطلوب تر به مناطق روستایی، لایروبی دهانه اسکله بندرکیاشهر را مطرح کرد.

شهرستان آستانه اشرفیه با 2 بخش مرکزی و بندرکیاشهر و 105 روستا در 35 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.

 


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۳۰  |  ساعت انتشار: ۰:۳۸  |  کد خبر: ۳۷۶۸۸۳۹  |  منبع: خبرگزاری موج  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی