برخی می خواهند، چشم جهانیان به روی جنایت یمن باز نشود

تهران - ایرنا - «دیوید میلیبند» رئیس کمیته بین المللی نجات که به صنعا رفته است، چهارشنبه شب گفت که برخی سازمان های بین المللی تلاش می کنند که آن چه در یمن جریان دارد، دور از چشم جهانیان جریان یابد.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، میلیبند این سخنان را در دیدار با «عبدالعزیز بن حبتور» رئیس دولت نجات ملی یمن اعلام کرده است.
رئیس کمیته بین المللی نجات تاکید کرد، تمامی واقعیت های موجود در یمن را به جامعه جهانی منتقل خواهم کرد تا از خواب (غفلت) بیدار و چشمان شان به روی حقیقت باز شود.
میلیبند با هشدار نسبت به حوادث جاری در یمن گفت: شرایط بغرنج بندر الحدیده، اوضاع را وخیم تر خواهد کرد، به گونه ای که ادامه شرایط موجود، موجب افزایش مشکلات شهروندان یمنی و کشتار بیشتر آنها خواهد شد.
رئیس دولت نجات ملی یمن نیز در این دیدار افزود: مردم یمن هدف یک تجاوز وحشیانه قرار گرفته است، اما جهان حاضر نیست که این مساله را به رسمیت بشناسد.
بن حبتور درباره پایان بحران کشورش هم گفت: به باور ما، پایه و اساس خاتمه بحران یمن، راه حل سیاسی است، به همین دلیل انصارالله از نماینده ویژه سازمان ملل متحد و تلاش های وی در برقراری صلح حمایت می کند.
«لیز گراندی» مسئول هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز هفته گذشته گفت، ادامه جنگ در یمن، اوضاع انسانی این کشور را به سرعت رو به وخامت خواهد گذاشت.
ائتلاف متجاوز سعودی بیش از سه سال است که تمامی گذرگاه های دریایی و زمینی یمن را مسدود کرده است و مانع از پرواز هواپیماهای امداد رسانی به این کشور فقیر می شود.
الحدیده دومین بندر بزرگ یمن در دریای سرخ، تنها راه ارتباط دریایی مردم تحت محاصره این کشور با جهان خارج است.
این بندر همچنین تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به کشور جنگ زده یمن است و 70 درصد مواد غذایی، دارویی و کمک های بهداشتی از این طریق، وارد این کشور می شود.
با وجود هشدار های سازمان های بین المللی، نیروهای ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات از 23 خرداد 97 الحدیده؛ تنها گذرگاه ورود کمک های بشردوستانه به یمن را هدف حملات همه جانبه قرار داد و درصدد اشغال آن برآمد، اما این اقدام تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن راه به جایی نبرده است.
شبس**9363*1488 **

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۸  |  ساعت انتشار: ۲۲:۵۱  |  کد خبر: ۳۸۶۳۲۶۳  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار پزشکی و سلامت