دانشجویان موریتانیایی: بن سلمان قاتل به نواکشوت نیاید + تصاویر

شماری از دانشجویان دانشگاه نواکشوت روز پنجشنبه با برگزاری تجمعی، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را قاتل و عامل درد و رنج کودکان یمنی دانسته و خواستار لغو دیدار او از موریتانی شدند.

العالم - آفریقا

به نقل از تارنمای «الاخبار » موریتانی، دانشجویان روز پنجشنبه با تجمع مقابل دانشکده حقوق دانشگاه نواکشوت، شعارهایی ضد بن سلمان سر داده و اعلام کردند نمی خواهند خاک کشورشان با سفر یک قاتل که دستانش به خون روزنامه نگارها آلوده و عامل درد و رنج کودکان یمنی است، آلوده شود.

دانشجویان در ادامه از مقام های این کشور خواستند به مخالفت مردم با این دیدار توجه کرده و آن را لغو کنند.

دانشجویان موریتانیایی در بیانیه ای در این خصوص اعلام کردند، در حالی که تحقیقات در خصوص قتل «جمال خاشقچی» روزنامه نگار عربستانی در کنسولگری کشورش در استانبول در جریان است و همه شواهد و قرائن و دلایل حاکی از دست داشتن ولیعهد سعودی در این جنایت غیر اخلاقی و بر خلاف ارزش های دینی و انسانی است، رسانه ها از دیدار رهبر جریان عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از برخی کشورهای عربی و از جمله موریتانی خبر می دهند.

این بیانیه می افزاید، بن سلمان از زمان ولیعهد شدنش، هرکسی را که دیدگاه های متفاوت با او داشته باشد، زندانی می کند و اکنون زندان های عربستان پر از علما، روزنامه نگاران شده است، او از دستگاه قضایی به عنوان وسیله ای برای سرکوب مردم استفاده می کند و زندگی در سرزمین وحی نیز باعث نشده است او از تلاش برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دست بردارد .

دانشجویان دانشگاه نواکشوت در ادامه آزادی فوری زندانیان بویژه روزنامه نگاران و دست برداشتن از بازداشت های کورکورانه در عربستان را خواستار شدند.

ولیعهد عربستان قرار است یکشنبه آینده در چارچوب سفر دوره ای خود به برخی کشورهای عربی، از موریتانی دیدار کند.

دیدار او از تونس با واکنش شدید مردم این کشور مواجه شده است و شمار زیادی از گروه ها و احزاب سیاسی و شخصیت های این کشور ضمن اعلام مخالفت با این دیدار، او را قاتل کودکان یمن و سیاستمداری سرکوبگر دانستند.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۸  |  ساعت انتشار: ۲۲:۴۱  |  کد خبر: ۴۶۲۷۴۲۵  |  منبع: العالم فارسی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل