جلسه شورای آموزش و پرورش اسلام آبادغرب

 

در ابتدای جلسه  رئیس آموزش و پرورش اسلام آبادغرب گزارشی از فعالیت های آموزش وپرورش در آبان  وآذرماه ارائه نمود.

 

در ادامه دکتر ناهید فضلی با اشاره به موفقیت های آموزش وپرورش درحوزه آموزش ابتدایی گفت: شهرستان اسلام آبادغرب در حال تغییر چهره آموزش از شیوه سنتی به شیوه های نوین آموزشی با استفاده از فرهنگ بومی و محلی درچارچوب سند تحول بنیادین می باشد.

 

وی با اشاره به اهمیت منابع انسانی گفت: آموزش می تواند انسان ها را بسازد و عامل انسانی است که ثروت وسرمایه جامعه محسوب می شود. آموزش وپرورش به عنوان محور توسعه هر کشوری دارای بالاترین پتانسیل نیروی انسانی کار آمد است که نیازمند توانمند سازی وتغییر چهره سنتی به شیوه مدرن ونوین می باشد.

 

وی  گفت: آموزش وپرورشی کار آمد و توسعه یافته است که ازمشارکت جمعی سایر نهادها بهره مند شود.

اگر بخواهیم آموزش وپرورشی توسعه یافته داشته باشیم، باید آموزش ابتدایی با کیفیت شود و برای با کیفیت بودن در این دوره لازم است روی پیش دبستانی در دو بعد توسعه کمی و کیفی سرمایه گذاری کنیم که خوشبختانه با برنامه ریزی های انجام شده، استان کرمانشاه از رتبه 31 کشوری از نظر پوشش تحصیلی دوره پیش دبستانی به رتبه اول کشوری ارتقاء یافته است.

 

وی باشاره به ظرفیت های شهرستان اسلام آبادغرب در جذب پیش دبستانی گفت: اسلام آبادغرب با 85 درصد جذب در پیش دبستانی، رتبه اول استان را دارا می باشد و جز اولین شهرستان هایی است که برنامه درهم تنیده با زلزله را در استان اجرا نمود.

 

وی خاطرنشان کرد: آموزش و آشنایی اولیا با برنامه های آموزش وپرورش از اولویت های  مهم می باشد که جهت آگاهی بخشی، کتابی تحت عنوان «کارِ خانه در تار و پود مدرسه» توسط این حوزه تالیف شده و در اختیار اولیا قرار گرفته است.

 

در ادامه کریمی فرماندار شهرستان و رئیس شورای آموزش و پرورش گفت: تامین نیازمندی های حوزه آموزش و پرورش باید در اولویت کار دستگاه های اجرایی شهرستان باشد و خوشبختانه با وجود کادر آموزشی مجرب و دلسوز در اسلام آبادغرب، افتخارات مهمی برای این حوزه در سطح استان و در کشور به ثبت رسیده است.

 

وی گفت: هیچ دانش آموزی در این شهرستان حتی معلولین، بنا به هر دلیلی نباید از تحصیل باز بمانند و دستگاه های حمایتی باید با هماهنگی آموزش و پرورش در صورت وجود چنین مواردی ضمن شناسایی، زمینه حضورشان را در کلاس های درس فراهم نمایند.

 

کریمی افزود: در این شهرستان با تلاش های مجموعه آموزش و پرورش، برای حداقل دانش آموزان کلاس درس دایر است و علی رقم برخی کمبود اعتبارات، در حال حاضر 13 مدرسه در این شهرستان در حال ساخت است و بیش از 1700 نفر دانش آموز در مقطع پیش دبستانی درحال آموزش هستند.

 

در پایان با اهدای لوح تقدیر، از مدیر آموزش و پرورش و معاون آموزش ابتدایی شهرستان تقدیر بعمل آمد.

 

کلمات کلیدی جلسه شورای آموزش و پرورش اسلام آبادغرب مرصاد افزودن دیدگاه جدید نام شما دیدگاه About text formats Restricted HTML
تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۱  |  ساعت انتشار: ۱۶:۳۸  |  کد خبر: ۴۸۳۳۱۳۶  |  منبع: شبکه اطلاع رسانی مرصاد  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی