اخبار مرتبط

۱۸ درصد بی سوادی در استان غیرقابل قبول است

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی گفت: هر چند ارتقاء شاخص‌های آموزش و پرورش در چند سال گذشته خوشحال کننده است، اما بیسوادی 18 درصدی در استانی با این پیشینه فرهنگی و تاریخی مخوانی ندارد و بسیار قابل تامل است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در تبریز افزود: به نظر می‎رسد سختی معیشت باعث شده تعدای از هم استانی‎های ما از تحصیل محروم مانند که این مسئله باید پیگیری و رفع شود.
وی تشریح کرد: عدد جمعیتی تحصیل واجب‌التعلیمان افزایش یافته اما کیفیت فارغ‌التحصیلان بسیار کاهش یافته است؛ نباید فقط به افزایش آمار تحصیل‌کرده‎ها اکتفا شود، بلکه باید به آموزش‎های خود عمق دهیم و ببینیم آیا امکانات تربیتی و فرهنگی افزایش یافته یا خود فرهنگ و تربیت رشد کرده است.
استاندار آذربایجان‎شرقی اذعان داشت: باید همه دست به دست هم دهیم و زنجیره تعلیم و تربیت را تکمیل کنیم.
وی همچنین درباره فعالیت موسساتی که به ارائه مدارک تحصیلی فوری و بی‎دردسر می‎پردازند، هشدار داد و اظهار داشت: باید با دکان‌دارانی که به ارائه دیپلم و مدرک تحصیلی‎های غیرمعتبر پولی می‎پردازند، برخورد شود.
پورمحمدی پیشنهاد کرد برای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش از فارغ‎التحصیلان دانشگاه تبریز و سایر دانشگاه‎های برتر کشور استفاده شود.
وی ادامه داد: اگر تمام معلمان از دانشگاه فرهنگیان تامین شود، آموزش و پرورش استان را از اساتید برتر استان و کشور محروم کرده‎ایم، در حالی که آموزش و پرورش جزو اساسی‎ترین و مبنایی‎ترین اجتماعات و بعد از نهاد خانواده مهم‌ترین جایی است که شخصیت انسان شکل می‎گیرد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: در کشورهای پیشرفته در ارتباط با تعلیم و تربیت سرمایه‎گذاری‎های ویژه‎ای صورت می‌گیرد؛ در این کشورها آموزش و پرورش کلا مجانی است و دید اقتصادی به این مقوله ندارند، زیرا می‎دانند اگر بخواهند زندان احداث نکنند باید آموزش و پرورش را رونق دهند.
پورمحمدی اذعان تاکید کرد: شورای آموزش و پرورش بسیار مهم است و تقاضا دارم جلسه با دستور جلسه مشخص برای سیاستگذاری همراه و مشکلات جدی آموزش و پرورش مطرح و حل شود.
518

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹  |  ساعت انتشار: ۲۰:۱۷  |  کد خبر: ۵۳۷۳۳۰۶  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - آذربایجان شرقی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی