اخبار مرتبط

دزدان دریایی همچنان پرکار

تعداد دزدی های دریایی و سرقت های مسلحانه از کشتی ها در آبهای آسیا در ماه ژانویه 2016 اندکی نسبت به ماه پیش از آن بالاتر رفت.

سازمان همکاری های منطقه ای در مبارزه با دزدیدریایی و سرقت مسلحانه از کشتی ها در آبهای آسیا (ReCAAP) در تازه ترینگزارش خود اعلام کرد که تعداد دزدی های دریایی و سرقت های مسلحانه از کشتی ها درآبهای آسیا در ماه ژانویه 2016 اندکی نسبت به ماه پیش از آن بالاتر رفته است.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، مجموعا درماه ژانویه 2016 میلادی 9 مورد سرقت مسلحانه در آبهای آسیا گزارش شد اما در همینمدت گزارشی از دزدی دریایی (در آبهای بین المللی) ثبت نشده ضمن اینکه هیچ یک از این حوادث  گروگانگیری به منظور سرقت محموله های سوختی یا نفتی کشتی ها صورت نگرفته است.

از مجموع 9 حادثه گزارش شده، پنج حادثه  در خلیج Kutch درآبهای هند، و یک حادثه دیگر نیز در ویسکاپاتنام باز هم در آبهای شبه جزیره هنداتفاق افتاد. تمامی این شش حادثه عصرها رخ داده اند که در آن زمان سارقین به کشتیحمله کرده و وارد آن شده اند. در سه مورد از این حوادث بخشی از اموال کشتی سرقت شداما در سه مورد دیگر هیچ سرقتی انجام نشد. پس از آگاهی خدمه کشتی از سرقت و اقدامآنها برای مقابله، سارقین بلافاصله کشتی را ترک کردند. در این حوادث هیچیک از خدمهصدمه ندیدند.

سه حادثه دیگر در تیانجین چین، Pilot Stationویتنام، و گالانگ اندونزی رخ داده اند.

در گزارش ReCAAP آمده است:"وضعیت دزدی دریایی و سرقت مسلحانه از کشتی ها در آبهای آسیا از آگوست2015 به بعد بهبود یافته است. قابل توجهاست که در سه ماهه پس از نوامبر 2015 تا کنون هیچ حادثه ای برای کشتی های عبوری ازتنگه مالاگا رخ نداده است، همچنین گزارشی از سرقت نفتکش ها برای دزدی سوخت و یامحموله آنها در آبهای آسیا پس از سپتامبر سال گذشته مشاهده نشده است. اما باید گفتکه هنوز جایی برای خشنودی وجود ندارد، زیرا در برخی از بندرگاه ها و لنگرگاه هاباید سطح امنیت بالاتر برود."

سازمان ReCAAP پیشنهاد دادهاست که دولت های ساحلی با همکاری نیروهای امنیت دریایی و سایر نیروهای مرتبط حضورخود را در بنادر، لنگرگاه ها، سواحل و ... افزایش دهند و اقدام عاجل را در مقابلهبا مهاجمین انجام دهند.تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۵  |  ساعت انتشار: ۱۲:۳۶  |  کد خبر: ۵۸۶۲۴۳۴  |  منبع: پایگاه خبری - تحلیلی دریایی ایران (مارین تایمز)  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار حوادث