۵ سال حبس مجازات کشیش فرانسوی برای آزار جنسی ۴ کودک!

محکومیت ۵ سال حبس برای کشیش فرانسوی به اتهام آزار جنسی ۴ کودک!به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت چنل نیوز ایژیا، یک کشیش فرانسوی روز گذشته (جمعه) به اتهام آزار و اذیت جنسی ۴ کودک دختر که یکی از آن‌ها فقط ۹ سال داشت و همچنین دستبرد زدن به دارایی‌های کلیسا به مبلغ ۱۰۰ هزار یورو، به ۵ سال حبس محکوم شد. بنابر حکم دادگاه، این کشیش باید علاوه بر گذراندن ۵ سال حبس، تحت درمان روانپزشکی هم قرار بگیرد.

بر اساس حکم دادگاه، وی در دوران گذراندن محکومیتش از تماس با قربانیان و یا هرگونه اقدامی که به کودکان مربوط باشد، ممنوع است. وی همچنین اجازه ندارد در منطقه «آلزاس» فرانسه که این جرائم را مرتکب شده است، زندگی کند.

جلسه دادگاه او پشت درب‌های بسته در شمال شرق فرانسه برگزار شد. آزار و اذیت‌های جنسی این کشیش ۶۰ ساله در سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۶ و پس از آن در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ اتفاق افتاد. بنابر اعلام وکیل او، از زمانیکه بررسی پرونده او از سال ۲۰۱۶ آغاز شد، وی اعلام کرده که از این کار خود پشیمان است و از قربانیان و مردم عذرخواهی می‌کند!

این کشیش تأیید کرد بیش از ۱۰۰ هزار یورو از پول کلیسا را به یکی از قربانیان خود در ازای برآورده کردن درخواست‌های نامشروع و غیراخلاقی‌اش پرداخت کرده است. وی همچنین مبلغ ۱۴۰ هزار یورو از دارایی‌های شخصی‌اش را هم به این قربانی داده است.

این قربانی که هم اکنون ۲۹ سال دارد، در ابتدا به پنهان‌کاری و خیانت در امانت متهم شد؛ اما به دلیل نبود اطلاعات کافی درباره اینکه او اطلاعی از منبع این پول داشته است، آزاد شد.

از زمانیکه قربانیان سوء استفاده‌های جنسی در سراسر جهان این جرأت را یافته اند که حرف خود را به زبان بیاورند، کلیسا‌های کاتولیک فرانسه با اتهامات مشابهی از آزار جنسی کودکان و زنان از سوی مقامات کلیسا‌ها مواجه شده اند.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۳  |  ساعت انتشار: ۱۳:۲  |  کد خبر: ۶۰۲۴۵۶۴  |  منبع: باشگاه خبرنگاران  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل