انشاء: راه‌اندازی نئوبانک البرکه ترک در آلمان

 

نئوبانک‌ها (neobank) با پشتیبانی بانک‌های رسمی این فرصت را در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهند که بتوانند خدمات خود را به مخاطبان خاص ارائه دهند. این مخاطبان معمولاً شامل افراد جوان و آشنا با فناوری است. بااین‌وجود اخیراً بانک‌های بیشتری به صرافت افتاده‌اند که یک پلتفرم دیجیتال رها از سامانه‌های قدیمی می‌تواند فرصت بیشتری برای شخصی‌سازی در اختیار آن‌ها بگذارد. یک نمونه از این حرکت‌ها بانک البرکه ترک (Albaraka Turk) است که به افتتاح یک بانک صرفاً دیجیتال (digital-only bank) در کشور آلمان مبادرت ورزیده است. نئوبانک البرکه ترک  انشاء (Insha) نام داردکه مخاطبان هدف خود را اجتماع جوانان مسلمان ساکن آلمان قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، البرکه ترک برای خلق انشاء از راهکارهای بانکداری و پلتفرم‌های سولاریس‌بانک (solarisBank) بهره برده است.

فیلیپ بلانکناگل (Philipp Blankenagel)، رئیس روابط عمومی سولاریس‌بانک می‌گوید:

«برای تأسیس این نئوبانک البرکه ترک اقدام به دریافت مجوز مستقل ننموده و از پلتفرم، فناوری و مجوزهای ما استفاده کرده است. یکی از وجوه جالب این پروژه آن است که انشاء در آینده به یک بانک کامل چلنجر (challenger bank) و بدون بهره مبدل خواهد گردید تا با استانداردهای بانکداری اسلامی منطبق گردد.»

در حال حاضر انشاء در آلمان روی سیستم‌عامل اپل (iOS) و گوگل (Google) قابل‌استفاده است. بااین‌وجود طی سال جاری میلادی نئوبانک البرکه ترک در درگیر نقاط اروپا هم ارائه خواهد گردید که طبق آمارها مسکن بیش از بیست میلیون مسلمان است.

نئوبانک البرکه ترک دارای ویژگی‌های بسیاری است که در نئوبانک‌ها دیده‌ایم و علاوه بر این ویژگی‌هایی نیز دارد که مختص مسلمانان طراحی‌شده است. برای مثال محاسبه کننده زکات که مالیات شرعی فرد را حساب می‌کند و نیز نشان‌دهنده موقعیت نزدیک‌ترین مسجد و …

پایگاه خبری آرمان اقتصادی insha-index-way2pay-97-11-07 انشاء: راه‌اندازی نئوبانک البرکه ترک در آلمان

ئوبانک البرکه ترک دارای ویژگی‌های بسیاری است که در نئوبانک‌ها دیده‌ایم و علاوه بر این ویژگی‌هایی نیز دارد که مختص مسلمانان طراحی‌شده است.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۳  |  ساعت انتشار: ۱۳:۲  |  کد خبر: ۶۰۲۴۶۸۰  |  منبع: آرمان اقتصادی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی