اخبار مرتبط

پروژه به‌سازی محور هرات - هرابرجان افتتاح شد

یزد ـ همزمان با ایام‌الله دهه فجر، پروژه به‌سازی محور هرات ـ هرابرجان در شهرستان خاتم افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد، ظهر امروز در مراسم افتتاح این پروژه اظهار داشت: طرح تعریض و به‌سازی قطعه اول محور هرات ـ هرابرجان با کارفرمایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد به بهره‌برداری رسید.

علی علیخانی با اشاره به مشخصات فنی این پروژه بیان کرد: محور هرات ـ هرابرجان به طول ۱۲.۵ کیلومتر و عرض ۹ متری رویه آسفالت با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: در این مسیر ایجاد فرعی و تراش آسفالات، بازیافت، تثبیت و اجرای آسفالت سطحی و حفاظتی نیز صورت گرفته است.

علیخانی، توسعه راه‌ها را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در مناطق مختلف کشور اعلام کرد و بیان داشت: توسعه شبکه حمل و نقلی استان یزد نیز از مهم‌ترین دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب به شمار می‌رود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد یادآور شد: پروژه‌های دیگری نیز در حوزه راهداری شهرستان خاتم در دست اجرا است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک آماده بهره‌برداری شود.

علیخانی بیان کرد: یزد در مرکز کشور واقع شده و یک شاهراه بین المللی است که راه‌های اصلی از جمله تهران ـ بندرعباس و مشهد به غرب کشور به عنوان راه‌های ترانزیتی مهم، از آن می گذرد و شهرستان خاتم نیز که دربرگیرنده بخشی از کریدور شمال به جنوب است در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

وی عنوان کرد: مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توانسته در این ۴۰ سال یک شبکه ترانزیتی خوب در استان ایجاد کند و ظرفیت حمل و نقلی که از استان عبور می‌کند را با کمترین هزینه در بحث افزایش ایمنی و تصادفات همچنین ایجاد مجتمع‌های خدمات رفاهی در حاشیه راه‌ها، ساماندهی کند.

به گزارش مهر، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در سفر خود به شهرستان خاتم ضمن بهره‌برداری از پروژه هرات ـ هرابرجان از طرح‌های در دست اجرای محورهای هرات - شهربابک، هرات ـ چاهک و چاهک - شهریاری نیز بازدید کرد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶  |  ساعت انتشار: ۱۶:۴۱  |  کد خبر: ۶۰۵۹۹۶۹  |  منبع: مهر نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار استان ها