اخبار مرتبط

۳۰۰ میلیارد تومان برای پروژه های آب و فاضلاب خراسان جنوبی هزینه شد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: از زمان تاسیس استان ( سال 83 ) تاکنون 300 میلیارد تومان منابع ملی برای انجام پروژه های عمرانی در حوزه آب و فاضلاب استان هزینه شده است.

مهدی هاشمی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بعد از تقسیم خراسان بزرگ در سال 83 تاسیس شد و به صورت مستقل تحت نظر شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
وی بیان کرد: اکنون 457 هزار نفر زیر پوشش خدمات این مجموعه قرار دارند و همچنین درصد برخورداری خدمات مشترکین در بخش آب شرب 99.85 درصد بوده که از متوسط کشوری بالاتر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، تعداد مشترکین آب استان را 197 هزار مشترک دانست و اظهار داشت: طول شبکه توزیع آب در سال 83 ، 719 کیلومتر بود که اکنون به 2 هزار و 192 کیلومتر افزایش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: البته مقداری از این افزایش طول خطوط به دلیل الحاق برخی شهرها به استان است اما در مجموع این ارقام گسترش خدمات در سطح شهرهای استان را نشان می دهد.
هاشمی مقدم عنوان کرد: طول خطوط انتقال آب از 233 کیلومتر در سال 83 به 577 کیلومتر در حال حاضر رسیده است.
وی افزود: همچنین در بخش ساخت مخازن ذخیره آب نیز از 44 هزار مترمکعب در سال 83 به 139 هزار مترمکعب در حال حاضر افزایش یافته که نشان دهنده تلاش شتابان در عرصه صنعت آب و فاضلاب استان است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی، جمعیت زیر پوشش دفع بهداشتی فاضلاب استان را 32 درصد ذکر کرد و گفت: این در حالیست که در خراسان بزرگ قبل از انقلاب شبکه جمع آوری فاضلاب وجود نداشته است.
وی افزود: اکنون در چهار شهر قاین، بیرجند، فردوس و سربیشه پروژه فاضلاب در حال اجرا بوده و 54 هزار اشتراک فاضلاب نیز در مرکز استان به شبکه جمع آوری فاضلاب متصل شده است.
هاشمی مقدم ادامه داد: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب در مدار بهره برداری مرکز استان 16 هزار مترمکعب در شبانه روز است.
وی اظهار داشت: تصفیه خانه ای با ظرفیت 23 هزار و 500 مترمکعب در شبانه روز نیز در دست اجرا است که با بهره برداری از آن مشکل دفع فاضلاب بیرجند تا افق طرح برطرف خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از اقداماتی که در دستور کار وزارت نیرو و شرکت مهندسی قرار دارد استفاده از توان مالی و فنی بخش خصوصی است لذا به دنبال جذب سرمایه گذار برای پروژه های فاضلاب قاین و سربیشه هستیم.
7557 * 6054

تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۱  |  ساعت انتشار: ۱۲:۲۰  |  کد خبر: ۶۰۹۳۰۹۳  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اقتصادی