اخبار مرتبط

مسئله اصلی کشور اصلاح‌گری انقلابی، رفع فساد و تبعیض است/ مافیای داخلی، مانع اصلی پیشرفت کشور

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: پس از ۴۰ سال می‌دانیم از کجا ضربه خورده و باید به کدام سمت حرکت کنیم، یکی از مولفه‌های ضعف ما به مافیای داخل کشور باز می‌گردد که از پیشرفت کشور جلوگیری می‌کند.

به گزارش صاحب نیوز؛علیرضا زاکانی پیش از ظهر امروز در اجلاس مجمع بسیجیان استان اصفهان اظهارکرد: ما در این ۴۰ سال پیشرفت های زیادی داشتیم از طرفی با مسائلی روبرو بودیم که می تواند مایه عبرت و چراغ راه آینده باشد.

وی افزود: دشمنان خارجی ۴۰ سال است نقشه براندازی را در سر دارند و از طرفی عده ای در داخل در طول این چهل سال با انقلاب همراه نبودند و مدام مانع تراشی می کردند.

نماینده سابق تهران در مجلس با بیان اینکه بزرگان نظام در این شرایط فرصت را مغتنم شمرده و به دنبال تحول بنیادین هستند، عنوان کرد: ما نیازمند بازگشت به تفکر امام راحل هستیم در حالیکه قوانین ما به سبک غربی نوشته شده و نیاز به اصلاح دارد.

نماینده سابق مجلس عنوان کرد: قوانین کشور بر اساس اسلام باید صورت می‌گرفت لذا تحقق دولت اسلامی در گرو تحقق شرایط بیان شده  است، شرایط باید به گونه‌ای در کشور حاکم می‌شد که مردم سالاری دینی در کشور حاکم شود که این مسئله هشت جز دارد، مردم حق انتخاب، حق دانستن، حق مشارکت، حق مالکیت، نظارت و توبیخ دارند.

زاکانی بیان کرد: پس از 40 سال می‌دانیم از کجا ضربه خورده و باید به کدام سمت حرکت کنیم،یکی از  مولفه‌های ضعف ما  این بوده که راه را بلد نبودیم اما بخشی از این مولفه‌ها به مافیای داخل کشور باز می‌گردد که از پیشرفت کشور جلوگیری می‌کند که مبتنی بر سه ضلع قدرت پرستی، پول پرستی و بیگانه پرستی است.

زاکانی با بیان اینکه متاسفانه در کنار دشمنان خارجی یک مافیای درونی  که پنهان نیز هست وجود دارد که بسیار فراتر از جبهه بندی سیاسی کشور است، ولی در این مسیر باید براساس مولفه های قدرت خود تکیه کرده و با عمل به اسلام ناب و خدمت به مردم به سمت پیروزی پیش برویم.

وی ابراز کرد: مکتب امام راحل که که اساس و بنیان حرکتی ما هست، براساس مکتب اسلام قرار گرفته است که دشمنان قسم خورده ای در جهان دارد، دشمنان اسلام خواستار نابودی تنها حاکمیت مبتنی بر اسلام یعنی نظام جمهوری اسلامی ایران و مخالف پیوند دین با سیاست هستند، در این میان عده ای به دنبال تحقق  اسلام و دین حداقلی هستند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز امکانات وسرمایه های انقلاب کمتر در دست پیروان راستین مکتب امام راحل بوده است اذعان کرد: این نظام اسلامی دارای چند نوع مزیت است، نخست مزیت های نسبی، دوم مزیت های انحصاری که مختص این کشور است و سوم مزیت هایی که بین ایران و چند کشور مشترک است.

وی با تاکید براینکه مزیت‌های انحصاری ایران شامل حاکمیت اسلام، قدرت و ظرفیت ولایت فقیه، پشتیبانی مردم  و فرهنگ غنی  است ولی باید بدانیم که آن چیزی که ما را جهش می دهد اتکا به ظرفیت‌های انحصاری و استفاده از ظرفیت‌های ویژه است، در حالی که بسیاری از دولت‌ها ظرفیت انحصاری را در نظر نگرفتند و به آن نپرداختند در حالی که در جنگ از آن استفاده کردیم و جهش نیز داشتیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: دنیا گرایی نیز از نقاط ضعف است که نشانه های آن را در سطح دستگاه‌ها شامل نابسامانی تشکیلاتی، بی برنامگی و ناهماهنگی دستگاه‌ها، بروکراسی غلط حاکم و فساد اداری و ناکارآمدی دستگاه‌ها را شاهد هستیم.

وی بیان کرد: نیروهای انقلاب باید بیدار شوند و بدانند رسالت بزرگ آنها ورود به صحنه جامعه و رشد آن است، همان مردمی که انقلاب و جنگ کردند باید به میدان آمده و جامعه را به سمت مسائل اصلی ببرند، به اعتقاد من مسئله اصلی کشور اصلاح‌گری انقلابی، رفع فساد و تبعیض است.

ادامه دارد…


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۴  |  ساعت انتشار: ۱۵:۱۷  |  کد خبر: ۶۱۲۱۹۸۷  |  منبع: صاحب نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی