اخبار مرتبط

ماهیت جمهور اسلامی نفی سلطه است/ به وزیر نفت انتقاد داریم

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: ماهیت جمهور اسلامی نفی سلطه و ماهیت آمریکا سلطه است و این دو نمی تواند با هم سازگار باشد؛ آن چه مشخص است، آمریکا در خاورمیانه به دنبال سلطه است که ایران زیربار آن نمی رود.

به گزارش صاحب نیوز؛ حیدرعلی عابدی در نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه حقیقت از پرسش گری نمی ترسد و هر چه پرسش گری بیشتر شود شفافیت حقیقت بیشتر می شود، اظهار کرد: مطلبی که همیشه از آن زجر می کشم  این است که قشر فرهیخته خود را کنار می کشد؛ باید استاید درگیر شوند و دخالت کنند تا جوانان را خوب برای آینده تربیت کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ماهیت جمهور اسلامی نفی سلطه و ماهیت امریکا سلطه است و این دو نمی تواند با هم سازگار باشد اگر کمی در تاریخ دقت کنیم می بینیم که امریکا زرنگی کرده و همه جنگ ها را از خودش دور نگاه داشته که هیچ آسیبی نبیند و  منابع کشورش به خطر نیفتد.

وی افزود: این سوال پیش می اید که امریکا در در خاو‌‌‌رمیانه چه می کند و دنبال چی می گردد که مشخص است که دنبال سلطه است و این ماهیت امریکا است.

عابدی در ادامه گفت: ما در مقابل  نظام سلطه دو راه حل داریم می توانیم صبر کنیم که نوبت ما هم برسد و سپس از خود دفاع کنیم و یا اینکه پیش دستی کنیم و جنگ را دور از مرز های خود نگاه داریم؛ البته وقتی ما سرگرم دفاع باشیم هزینه می دهیم.

حیدر علی عابدی بیان کرد: اگر کسانی هم در فضای مجازی از کشورهای عربی حرف می زنند اقلیت هستند و این ها را ما هم در زمان جنگ  داشتیم و کسانی که از ان ها معقول تر و درست ترند این گونه صحبت نمی کنند.

در صدا و سیما ادم هایی خوبی کار می کنند اما تخصص لازم را ندارند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی  در ادامه در مورد صدا و سیما، تصریح کرد: در صدا و سیما آدم هایی خوبی کار می کنند اما تخصص لازم را ندارند و هیئتی کار می کنند و حتما باید صدا و سیما مشکلات اجتماعی  را ببیند، منعکس و  تخصصی کار کند و برای این مشکلات برنامه تحلیلی بگذارد.

وی با انتقاد عملکرد صدا سیما در زمانی که دلار افزایش می یافت، بیان کرد: این موضع این را نشان می دهد که تخصص لازم در صدا و سیما وجود ندارد.

تماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کمک کرد تا نخبگان وارد مجلس شوند و مجلس به کمک نخبگان نیازمند است، تصریح کرد: در برداشت نفت در میادین مرزی خوشبختانه امسال توانستیم قطر را در سهم برداشت پشت  سر بگذاریم اما در برداشت در میادین نفتی مرزی زمینی در سهم برداشت عقب هستیم که البته این انتقاد را به وزیر نفت هم داریم.

حیدر علی عابدی اظهار کرد: حساب دولت را به حساب جمهوری اسلامی نباید بذاریم اگر کسی انتقاد کرد نمی توانند کسی را به دادگاه ببرند و برای انتقادش محاکمه کنند هر چند که ممکن است جور دیگر ضرر ببیند که این جدای از نظام است.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما تلاش کردیم و تمام توان را برای ابادانی کشور به کار بردیم و شاید در برخی از بخش ها اشتباه کردیم؛ ما باید آسیب شناسی کنیم که اگر یک ایراد رفتار ما باشد یکی دیگر از مشکلات ما جوانانی هستند که پرسش گر و مطالعه گر بار نیاوردیم و فقط انتقاد بلدند و ما بزرگترها هم بلد نیستیم نقد کنیم.

وی  در پایان گفت:‌ آسیب شناسی را اگر درست انجام ندادیم ممکن است اشتباه کنیم ما باید آسیب شناسی کنیم که آموزش پرورش و پدرها هم شاید خوب برخورد نکرده اند.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۵  |  ساعت انتشار: ۹:۱۳  |  کد خبر: ۶۱۲۵۹۵۵  |  منبع: صاحب نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی