اخبار مرتبط

می خواستند در ورشو برای یک ایران به هم ریخته تصمیم بگیرند، اما نتوانستند/ هر روز شاهد عقب نشینی غرب در برابر ایران هستیم

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: آمریکایی ها امروز در ورشو با ۶۰ کشور جلسه دارند، در حالی جلسات قبلی با حضور ۱۶۰ کشور بود؛ هر روز شاهد عقب نشینی هستیم تا جایی که در بیانیه ورشو می گویند کار ما ارتباطی به ایران ندارد.

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار یدالله جوانی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران سازمان های بسیج اساتید سراسر کشور بیان کرد: انقلاب اسلامی ما دستاوردهای بسیاری داشت که باید این دستاوردها از سوی نخبگان جامعه به خوبی برای عموم مردم تبیین شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در راهپیمایی 22 بهمن یک جوان می گوید بیکار هستم و شغل ندارم و وقتی خبرنگار به او می گوید پس برای چه به راهپیمایی آمدی، می گوید بیکاری من چه ربطی به آمدن به راهپیمایی دارد؛ باید دید انقلاب چه چیزهایی داشت که جوانان ما را این گونه تربیت کرده است.

وی افزود: بصیرت مردم فهمی را ایجاد کرد که همه بدانند این انقلاب آینده دارد.

جوانی با اشاره به این که ما دو معارض داشتیم که شعار انقلاب که هم می گفت «نه شرفی، نه غربی، جمهوری اسلامی» مبنی بر همین مسئله بود، خاطر نشان کرد: اولین ضربه را انقلاب سوسیالیست و بلوک شرق وارد کرد، انقلاب اسلامی آمد و بنیان های این نظام را به چالش کشید و از صحنه خارج شد و امروز فوکویاما هم تصریح می کند که جهان به سمت اجماع روی لیبرال دموکراسی می رود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران در این گردهمایی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برگزار شده بود، تصریح کرد: امروز وقتی ما جنبش ضد سرمایه داری را در غرب می بینیم، در می یابیم که این جنبش مبانی تئوری پیدا کرده و ماهیت فقرا علیه افراد غنی برای آب و نان نیست، موضوع چیز دیگری است و نخبگان جامعه احساس می کنند که نظام سرمایه داری یک انحراف را در زندگی بشر به وجود آورده و اکنون نهضت بنیان خانواده در غرب مطرح است.

سخنران این گردهمایی در بخشی دیکری از سخنان خود ابراز داشت: خود غرب فهمیده که بستن صفحات اجتماعی کاربران ایرانی پیام های زیادی دارد و نشان می دهد که درگیر ترس و هراس شده اند.

سردار جوانی با تشریح جریانات اخیر در منطقه و جهان و دشمنی همیشگی امریکا و اسرائیل را انقلاب اسلامی، تأکید کرد: امروز در ورشو با ۶۰ کشور جلسه دارند، در حالی جلسات قبلی با حضور ۱۶۰ کشور بود؛ هر روز شاهد عقب نشینی هستیم تا جایی که در بیانیه مشترک پمپئو و وزیر خارجه لهستان مسائلی را می بینیم که می گویند کار ما ارتباطی به ایران ندارد؛ این یعنی شرایط عوض شده و موقعیت ایران تغییر کرده و نمی توانند با ما مانند گذشته رفتار داشته باشند.

این مسئول نظامی در ادامه گفت: ادبیات دشمن موضوع مهم دیگری است که مردم را هوشیار تر کرده است، می گفتند جشن چهل سالگی را نمی گذاریم بگیرید؛ این یعنی هر چه دشمن را به مردم بهتر منتقل کنیم، مردم بهتر آن ها را میشناسند و با دشمن مقابله می کنند.

جوانی همچنین خاطر نشان کرد: برآورد دشمن این بود که ایران از حوادث دی ماه سال گذشته وارد چالش درونی می شود و چند جرقه نیاز دارد و خروج آمریکا از برجام و اتفاقات مشابه، چند سناریو بود و گفتند در این مقطع جامعه جهانی برای ایران بی ثبات می تواند تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد: من معتقد هستم که به خیال خودشان زمانی در ورشو گرد هم می آیند که برای یک ایران به هم ریخته تصمیم بگیرند که جلسات ورشو برای این موضوع برگزار شد، اما به تعبیر رهبری، شتر در خواب بیند پنبه دانه؛ از طرفی حادثه تروریستی اهواز یک شروع بود و حادثه دیشب هم اقدام دیگری بود که به زعم خود می خواستند پازل خود را تکمیل کنند.

به گفته جوانی، هر چه تبعیت از ولایت خالصانه تر باشد نصرت الهی بیشتر بروز و ظهور پیدا می کند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در بین مدیران سازمان های بسیج اساتید سراسر کشور در ادامه تشریح حادثه تروریستی شب گذشته در استان سیستان و بلوچستان گفت: شهدای اصفهان در حادثه تروریستی قطعاً به بهترین جا رسیدند و عند ربهم یرزقون هستند.

جوانی درباره گام دوم انقلاب هم تصریح کرد: فکر می کنم نقشه راه رهبری برای گام دوم نیاز به یک فهم و تحلیل عمیق دارد و باید کلید واژه ها استخراج شود؛ بسیج اساتید در هدایت این کار برای جوانان، نقش مهمی دارد.

وی خاطر نشان کرد: این هنر بزرگی است که ما بتوانیم به جوانان بگوئیم انقلاب ایران را از کجا به کجا رسانده و تحویل شما می دهد، بخشی از جوانان ما این را نمی دانند و برای این کار در فضای دانشگاهی باید به نکات زیادی توجه داشت؛ برای مثال آیا فضای دانشگاه های ما در تراز انقلاب هست؟ ما خیلی باید بیشتر کار کنیم.

جوانی در پایان هم به ادعاهای برخی کشورهای اروپایی و امریکایی نسبت به ایران گفت: ما باید به فرانسه بتازیم، فرانسه ای که مردم خودش را کور می کند حق ندارد درباره ایران صحبت کند، اگر واقعیت ها را بهتر برای نسل جوان معرفی کنی، غرب بیشتر فرو می ریزد؛ به عنوان یک مثال می بینیم که مسئله جنبش جلیقه زردها مباحث مالی نیست، ما باید این ها را خوب بفهمیم تا درک کنیم چقدر زمینه های اتصال بین هم داریم.

انتهای پیام/


تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۵  |  ساعت انتشار: ۲۱:۴۳  |  کد خبر: ۶۱۲۸۶۷۱  |  منبع: صاحب نیوز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار سیاسی