حاجی بابایی: پرداخت حقوق‌ها باید بر اساس عدالت باشد/ رحیمی: پردرآمدها مالیات بیشتری می پردازند

حمیدرضا حاجی بابایی در تشریح پیشنهاد الحاق بند (الف) در خصوص افزایش حقوق‌ها گفت: برای اینکه بتوانیم عدالت در پرداخت‌ها را رعایت کنیم، همچنین سقف بودجه دولت نیز در نظر گرفته شود، در پیشنهاد مذکور عنوان شده 400 هزار تومان به همه افراد اضافه و تا 10درصد نیز افزایش یابد

نمایندگان در نشست علنی امروز (شنبه، 11 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی موارد اعاده شده از کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98، حمیدرضا حاجی بابایی در تشریح پیشنهاد الحاق بند (الف) در خصوص افزایش حقوق‌ها گفت: برای اینکه بتوانیم عدالت در پرداخت‌ها را رعایت کنیم، همچنین سقف بودجه دولت نیز در نظر گرفته شود، در پیشنهاد مذکور عنوان شده 400 هزار تومان به همه افراد اضافه و تا 10درصد نیز افزایش یابد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس متناسب با شرایط کنونی کشور حقوق زیر 3 میلیون تومانی به میزان مناسب افزایش یافته و حقوق‌های بالاتر از 6 میلیون تومان نیز متعاقباً بر اساس پیشنهاد افزایش خواهند داشت که سبب رعایت عدالت می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاش شده با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مرکز پژوهش‌ها، جدول افزایش حقوق‌ها به طور شفاف مشخص شود تا در این راستا دست دولت نیز برای پرداختی‌ها باز گذاشته شود.

در ادامه علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ضمن مخالفت با پیشنهاد مذکور گفت: طرح چنین موضوعی برای افرادی که حقوق‌های کم دریافت نمی‌کنند، تبعیض‌آمیز خواهد بود زیرا صرفاً به افراد با حقوق‌های کم توجه شده است. باید یادآور شد در این خصوص مسئله پرداختی کارگران، بازنشستگان و غیره نیز وجود دارد و این روش از مسیر عدالت‌جویی به دور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد افزایش نرخ مالیاتی نیز وجود دارد که با این روش مسئله تبعیض را مضاعف می‌کند.

در ادامه محمد دهقانی نقندر ضمن موافقت با پیشنهاد حاج بابایی در خصوص افزایش حقوق ها گفت: موجی از نگرانی‌ها در بین مردم ایجاد شده است که باید برای برطرف کردن آن اقدام شود.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود 70 درصد بازنشستگان و کارکنان زیر 3 میلیون تومان دریافت می‌کنند، گفت: بنابراین اگر قرار باشد طبق روش قبلی 20 درصد به افراد اضافه شود، ظلم تلقی می‌شود زیرا عدالت رعایت نشده و شکاف در پرداختی‌ها ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت باید به صورت پلکانی به حقوق افراد اضافه کند نه اینکه این موضوع یک جا صورت گیرد، افزود: بنابراین روش مذکور شکاف بین حقوق‌های زیاد و کم را از بین می‌برد.

دهقانی نقندر با اشاره به اینکه اگر قانون مدیریت خدمات کشوری به درستی اجرا می‌شد این مشکل الان ایجاد نشده بود، افزود: زمانی که مبلغ ثابتی مانند400 هزار تومان به تمامی حقوق بگیران و بازنشستگان اضافه شود و سپس 10 درصد به تناسب شاهد افزایش حقوق باشیم، تا حدودی این مشکلات برطرف خواهد شد./تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲  |  ساعت انتشار: ۹:۳۶  |  کد خبر: ۶۲۸۰۰۰۴  |  منبع: شبکه خبری البرز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی