اخبار مرتبط

کشف ۴ محموله انواع کالاهای قاچاق به ارزش ۴۰ میلیارد ریال

رئیس پلیس آگاهی استان از کشف 4 محموله انواع کالاهای قاچاق به ارزش 40 میلیارد ریال ، از 4 دستگاه خودرو در محور های مواصلاتی استان البرز خبر داد

     
به گزارش شبکه خبری البرز، سرهنگ "محمد نادربیگی" رئیس پلیس آگاهی استان از کشف 4 محموله انواع کالاهای قاچاق به ارزش 40 میلیارد ریال ، از 4 دستگاه خودرو در محور های مواصلاتی استان البرز خبر دادو اظهار کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی درپی پایش و رصد محورهای مواصلاتی استان البرز به 4 دستگاه خودرو کامیون و نیسان وانت حامل انواع کالا ، مشکوک و موضوع را به صورت ویژه دردستورکار قراردادند.
نادر بیگی با اشاره به این موضوع که،" تمام کالاهای کشف شده فاقد بارنامه و مدارک گمرکی معتبر بودند" خاطرنشان کرد:با پیگیری های شبانه روزی و انجام کارهای اطلاعاتی خودروها در حال تردد در مسیرهای مواصلاتی استان متوقف و پس از بازدید از بار آن ها مشخص شد که تمام کالاها فاقد بارنامه و مدارک گمرکی معتبر هستند.
رئیس پلیس آگاهی استان البرز همچنین گفت: ازتعداد 4 دستگاه خودروی توقیف شده مقادیر زیادی پوشاک، پارچه، لوازم خانگی، لوازم یدکی خودروهای لوکس و خشکبار شامل بادام هندی و گردو کشف شد.
وی با بیان این که دراین رابطه 3 نفر دستگیرشدندعنوان کرد : درتحقیقات اولیه مشخص شد که قاچاقچیان قصد داشتند برخی ازاقلام را در داخل استان البرز و بخشی دیگر را درخارج از استان توزیع کنند.
"اجرای طرح ملی مقابله با کالای قاچاق و قاچاق کالا به صورت ویژه دراین استان درحال اجرا است" مطلبی بود که، عالی ترین مقام پلیس آگاهی به آن پرداخت و تصریح کرد:سرهنگ  نادربیگی  از فعالان بخش واردات، انبار، توزیع، خرید و فروش به خصوص تجار و صنوف مرتبط درخواست کرد نسبت به رعایت قوانین و مقررات موضوعه از جمله قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز وهمچنین رعایت ضوابط گمرکی و توزیع فروش کالاهای قاچاق توجه داشته باشند.
نادربیگی همچنین  نقش مردم را در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز مهم دانست و تاکید کرد: بی شک نقش  بی بدیل مردم در مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز که اقتصاد، تولید و اشتغال کشور را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است،بسیار مهم وتاثیرگذار می باشد و مردم نسبت به این موضوع می بایست حساسیت ویژه ای داشته باشند.
شایان ذکر است: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 800 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق دراستان البرز کشف شده است.تاريخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰  |  ساعت انتشار: ۱۵:۵۱  |  کد خبر: ۶۳۷۸۲۴۷  |  منبع: شبکه خبری البرز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی