اخبار مرتبط

خوزستان حق بزرگی بر گردن ایران اسلامی دارد/ استان البرز معین استان خوزستان شد

استاندار البرز گفت:مجموعه البرز باید در قالب ید واحده وارد عمل شوند، تصریح کرد: حفظ جان مردم در استان خوزستان برای همه ما اولویت اساسی است و این استان نیاز به تدابیر و تجمیع خدمات رسانی به آسیب دیدگان دارد. لذا باید همه اقدامات خود را با در نظر گرفتن این اولویت عملیاتی کنیم و مجموعه البرز باید در قالب ید واحده وارد عمل شوند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان البرز با موضوع امداد و خدمات رسانی به استان سیل زده خوزستان با حضور دکتر عزیزالله شهبازی استاندار البرز برگزار شد..

شهبازی ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل زده استان خوزستان و برشمردن قابلیت ها و ظرفیت های استان خوزستان اظهار کرد: خوزستان و مردم آن حق بزرگی به گردن ایران اسلامی دارند و در ادوار مختلف حافظ کشور بوده اندو اکنون  که در رنج و زحمت هستند باید یاری رسان آنان باشیم.
 
استاندار البرز با اشاره به موقعیت جغرافیایی  خوزستان و وجود سدهای بزرگ در این استان ، خاطرنشان کرد: سدهای بزرگی در این استان وجود دارد که به دلیل بارندگی های اخیردبی ورودی و خروجی آب به این مخازن افزایش چشمگیری داشته است. همین امرمسبب بحران های جدی است.
 
وی با تأکید بر این نکته که، مجموعه البرز باید در قالب ید واحده وارد عمل شوند، تصریح کرد: حفظ جان مردم در استان خوزستان برای همه ما اولویت اساسی است و این استان نیاز به تدابیر و تجمیع خدمات رسانی به آسیب دیدگان دارد. لذا باید همه اقدامات خود را با در نظر گرفتن این اولویت عملیاتی کنیم و مجموعه البرز باید در قالب ید واحده وارد عمل شوند.
 
شهبازی همچنین ابلاغیه وزیر کشور را اعلام کرد و افزود: بر اساس ابلاغ وزیر کشور در تعاقب بازدید از استان های سیل زده لرستان و خوزستان، چند استان از جمله البرزبعنوان معین خوزستان تعیین شده اند که باید این استان ها در آماده باش برای امدادرسانی و کمک رسانی باشند
 
استاندار البرز با تاکید بر اینکه نباید ریتم ناهماهنگی از البرز خارج شود، گفت: البرز کمپی متشکل از نیروی امدادی و خدمات رسان در خوزستان تشکیل خواهد داد.
 
اولین محموله ای که به صورت هوایی و در اسرع وقت از به استان های لرستان و خوزستان ارسال شد، از سوی البرز بود ، خبری دیگر از سوی استاندار البرز بود که به آن اشاره داشت و یادآور شد: این اقدام طی هماهنگی صورت گرفته با فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.
 
"فرصت ها محدود است" مطلبی بود که شهبازی روی آن تاکید داشت و گفت: فرصت ها محدود است از این رو از تمامی دستگاه ها و نیروهای استان انتظار می رود که در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام ماموریت ها اقدام کنند.
 
وی گفت: از ایرلاین نیز انتظار می رود که با درک صحیحی از شرایط، پای کار باشند و ارسال محموله های البرز به استان های سیل زده تسریع شود.
 
استاندار البرز همچنین کلیه دستگاه های اجرایی و عملیاتی استان را جهت  اقدامات لازم امدادرسانی هر چه سریعتر به استان خوزستان  فراخواند و افزود: نیروهای نظامی و انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، دستگاه های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز باید آمادگی کامل برای اعزام و اقدام در جهت خدمات رسانی به خوزستان داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه اقدامات احساسی در البرز معنا ندارد گفت: در استان البرز اصول کاری بر اساس احساسات صورت نمی گیرد بلکه  اقدامات با برنامه ریزی های مدون و حساب شده پیش می رود تا مسیر خود را به خوبی طی نماید.
 
شهبازی گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز مامور به هماهنگی برای ایجاد کمپ و تجمیع خدمات است تا امکانات و تجهیزات لازم فوری به خوزستان ارسال و اعزام شود.
 
وی در خاتمه  تاکید کرد: فعالیت موکب هایی که در اربعین به مردم خدمات ارائه می دادند نیز باید با هماهنگی و در قالب همان کمپ مدیریت بحران البرز صورت گیرد.تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱/۱۸  |  ساعت انتشار: ۱۸:۲۰  |  کد خبر: ۶۶۲۴۲۰۲  |  منبع: شبکه خبری البرز  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی