اخبار مرتبط

۱۱ کشته و ۳۹ زخمی در حمله هوایی ائتلاف سعودی به صنعاء

سخنگوی وزارت بهداشت یمن از افزایش تعداد تلفات بمباران منازل مسکونی و یک مدرسه در مرکز صنعاء به ۱۱ کشته و ۳۹ زخمی خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «یوسف الحاضری» سخنگوی وزارت بهداشت یمن شامگاه یکشنبه گفت که تعداد کشته‌ها و زخمی‌های ناشی از حملات هوایی ائتلاف سعودی به منازل مسکونی و مدرسه در مرکز صنعاء افزایش پیدا کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن تاکید کرد که «در بمباران روز یکشنبه ائتلاف سعودی به منازل مسکونی و مدرسه در مرکز پایتخت یمن، ۱۱ نفر که بیشتر آنها دانش‌آموز دختر بودند، کشته شدند».

به گزارش المسیره، الحاضری تاکید کرد که «در این جنایت ائتلاف متجاوز، ۳۹ نفر نیز زخمی شدند که برای درمان به بیمارستان‌های الجمهوری، العسکری، الکویت و ... منتقل شدند».

جنگنده‌های ائتلاف سعودی-اماراتی صبح روز یکشنبه، منطقه «سعوان» در صنعا را هدف قرار دادند  که این حمله خسارت‌های مادی بسیاری بر جای گذاشت.

«حسن البخیتی» عضو دفتر سیاسی انصارالله در همین زمینه در صفحه توئیتر خود گفت که یکی از بمب‌های این جنگنده‌ها به منطقه‌ای در مجاورت مدرسه «الرایه» اصابت کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن چند روز پیش در آستانه سال پنجم جنگ ائتلاف سعودی-آمریکایی، میزان خسارت وارد شده به بخش بهداشتی این کشور (طی جنگ ائتلاف سعودی به یمن طی چهار سال گذشته) را بیش از ۱۰ میلیارد دلار اعلام کرده بود.

الحاضری گفته بود که طی چهار سال اخیر، «در مجموع ۳۷ هزار و ۸۲۲ غیرنظامی یمنی قربانی بمباران و حملات ائتلاف سعودی شده که از میان، ۱۲ هزار نفر کشته و ۲۵ هزار و ۷۴۱ نفر زخمی شدند».

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، از ششم مارس ۲۰۱۵(ششم فرودین ماه سال ۱۳۹۴) آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.


تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۱/۱۸  |  ساعت انتشار: ۲۳:۴۳  |  کد خبر: ۶۶۲۶۵۵۵  |  منبع: خبرگزاری دانشجو  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار بین‌الملل