اخبار مرتبط

دو خبر کوتاه از املش  - ‏۱۳۹۸/۰۲/۱۷

ساختمان جدید آسایشگاه برای اتمام نیازمند۱۷ میلیارد تومان است

رشت - ایرنا - مدیرعامل آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان -رشت گفت: ساختمان جدید آسایشگاه نیازمند 17 میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید علی حسینی روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان افزود: در سفر اول فروردین امسال رئیس دفتر رئیس جمهوری به این استان و بازدید از آسایشگاه معلولان و سالمندان مقرر شد که پروژه ساختمان جدید آسایشگاه جزء پروژه های سفر رئیس جمهوری قرار گیرد.
وی با بیان این که با انجام مکاتبات لازم، موافقت شد که پروژه ساختمان جدید آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان جزء پروژه های سفر رئیس جمهوری قرار گیرد، اظهار کرد: در زمان حاضر این ساختمان حدود 35 تا 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در محوطه ساختمان فعلی در شش هزار مترمربع مساحت در حال احداث است.
حسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بدهی شش میلیارد تومانی آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان به تامین اجتماعی استان تصریح کرد: اصل بدهی دو میلیارد و یکصد میلیون تومان بوده که در طول سال های متمادی به این رقم افزایش یافته که به طور جدی پی گیری رفع این موضوع هستیم و از نمایندگان مجلس خواستار کمک در این باره هستیم.
وی با تشریح فعالیت ها و نگهداری معلولان و سالمندان در آسایشگاه خاطر نشان کرد: در زمان حاضر، 400 نفر در این آسایشگاه نگهداری می شوند که از این تعداد 210 نفر زن و 190 نفر مرد هستند که 230 سالمند، 70 نفر جسمی و حرکتی، 65 ضایع نخاعی و 35 نفر ذهنی را شامل می شود.
حسینی با بیان اینکه 52 درصد از مددجویان این آسایشگاه اهل رشت، 43 درصد از شهرهای دیگر استان و پنج درصد مددجویان خارج از استان هستند، اضافه کرد: بعد از رشت، از رودسر 30 مددجو، رودبار با 24 نفر، از فومن با 21 و از شفت با 19 مددجو بیشترین مددجویان در این آسایشگاه را شامل می شود.
وی بیان داشت: نصف جمعیت آسایشگاه معلولان و سالمندان استان گیلان متکی به تخت بوده و هیچ نوع حرکتی ندارند و بیش از یکصد و 20 نفر از مددجویان بی سرپرستند، در حالی که تعداد کل مددجویان بی سرپرست استان کمتر از 180 نفر است.
حسینی با اشاره به فعالیت درمانگاه الزهرا در آسایشگاه معلولان و سالمندان خاطر نشان کرد: یک گروه از دندانپزشکان در این آسایشگاه مستقر می شوند که یک شیفت برای مددجویان بستری و یک شیفت برای افراد نیازمند فعال می شود.
وی با تشریح کمک های انساندوستانه و نوعدوستانه خیرین به آسایشگاه تصریح کرد: کمک مردم به آسایشگاه قابل تقدیر است؛ کارخانه داران برنجکوبی با برنج های کشاورزان کمک قابل توجهی به این آسایشگاه ارائه می دهند به طوری که در سال گذشته حتی یک کیلو برنج خریداری نشده است.
وی با تاکید به این که همه مردم می توانند به آسایشگاه کمک کنند، اظهار داشت: با تهیه حامی کارت و پرداخت حق عضویت با 10 هزار تومان می توان به آسایشگاه معلولان و سالمندان استان گیلان کمک کرد.
حسینی در خاتمه این نشست خبری از همه مردم و دستگاه هایی از جمله شرکت آب و فاضلاب، برق، پست، اتاق اصناف، شورای اسلامی و شهرداری رشت و ... به دلیل کمک به آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان - رشت (خیریه) قدردانی کرد.
7286 / 2007

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۵  |  ساعت انتشار: ۱۴:۴  |  کد خبر: ۶۹۱۴۵۷۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی