اخبار مرتبط

اتصال راه آهن گیلان به بندرانزلی از تأکیدات رئیس جمهوری است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: اتصال راه آهن به بنادر انزلی و کاسپین ، از تأکیدات رئیس جمهوری است و باید از ظرفیت بنادر استان در صادرات و واردات کالا بیشتر استفاده کنیم.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مصطفی سالاری عصر دوشنبه در دیدار با ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی اظهار داشت: در بندرانزلی قطعه آخر راه آهن از شهر انزلی عبور می‌کند که به لحاظ پیچیدگی‌های فنی، موجب زمان‌بر شدن پروژه خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط خاص کشور و محدودیت‌هایی که در سواحل نواحی دیگر کشور وجود دارد، افزود: مأموریت‌های استان‌های شمالی و استان‌های همجوار دریای خزر در صادرات و واردات رو به افزایش است و باید با آمادگی بیشتر از این ظرفیت بهره‌مند شویم.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه باید سازگاری همراه با رقابت در بندرانزلی و بندرکاسپین ایجاد شود، افزود: رقابت اقتصادی سالم باعث کاهش هزینه‌های خدمات می‌شود.
استاندار گیلان به رشد صادرات در ماه‌های اخیر در بندرآستارا اشاره و اظهار کرد: استفاده از ظرفیت بندرآستارا در روابط با کشورهای حوزه غرب دریای خزر و تمایل کشور آذربایجان در ارتباط بیشتر برای تبادل کالا و از آنجا به کشور عراق و ترکیه از طریق ترانزیت کالا، فرصتی مناسب برای بندرآستارا محسوب می‌شود.
سالاری با تأکید بر لزوم تسریع الحاق شدن بارانداز به منطقه ویژه گفت: ایجاد یک شهرک صنعتی در کنار منطقه ویژه جهت بسته‌بندی و مونتاژ برای مردم منطقه شغل ایجاد می‌شود.
نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.
راه آهن قزوین - رشت 53 تونل به طول 22 کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و 430 متر روی سد منجیل ساخته و برای احداث این خط ریلی حدود 9 کیلومتر پل بزرگ و 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی شده است.
یکی از مهمترین اهداف احداث خط آهن گیلان تکمیل نوستراک شمال - جنوب است؛ هم اکنون برای تحقق این مهم در ادامه راه آهن رشت - قزوین ، مسیر ریلی از رشت به سمت بندرانزلی، کاسپین و آستارا در حال تکمیل است.
7296/2007

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷  |  ساعت انتشار: ۲:۲  |  کد خبر: ۶۹۲۵۸۲۱  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - گیلان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی