اخبار مرتبط

بشردوستی همیشه و همه جا  - ‏۱۳۹۸/۰۲/۱۸


افزون بر ۱۰ میلیارد ریال به نیازمندان گیلان کمک شد

رشت - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: سال گذشته، با مشارکت 10 هزار و 648 داوطلب فعال این جمعیت، 10 میلیارد و 563 میلیون ریال به نیازمندان و بیماران استان کمک شد.

مهدی ولی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: حوزه داوطلبان هلال احمر همه ساله با اجرای طرح های ملی شامل همای رحمت، فرشتگان رحمت، ارمغان مهر و طرح های استانی و پروژه های انساندوستانه برای کمک به حفظ محیط زیست، آموزش در حاشیه شهرها، کمک دارویی و مالی به بیماران صعب العلاج، خرید لوازم منزل برای نیازمندان، ویزیت رایگان در نقاط دور از دسترس ، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت های خاص ، جمع آوری کمک برای نیازمندان ، ایستگاه سلامت ، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان ، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزت رایگان نقش مهمی در کمک به قشر آسیب پذیر ایفا می کند.
وی با بیان این که تاکنون 36 تفاهم نامه همکاری با موسسات مردم نهاد منعقد شده، اظهار داشت: هلال احمر گیلان دارای 10 هزار و 648 عضو و داوطلب در چهار رشته مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان است که به صورت داوطلبانه در یکی از رسته های یاد شده با هلال احمر همکاری می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان در ادامه با بیان این که در یک سال گذشته، با افتتاح 68 خانه هلال در سراسر استان با کمک دهیاران و بخشداران تعداد خانه های هلال به عدد 165 رسید، اضافه کرد: راه اندازی خانه هلال در دیگر نقاط گیلان در دست اقدام است که با توجه به حادثه خیز بودن استان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ولی پور در ادامه بیان داشت: یک هزار و 184 دوره آموزش تخصصی عمومی و همگانی امداد و ضمن خدمت در سال گذشته برگزار شد که بیش از 29 هزار علاقه مند به دریافت آموزش های امدادی در دوره های همگانی هشت ساعته ، عمومی امداد کمک های اولیه و مهارت های داوطلبی هلال احمر گیلان شرکت کردند.
بر اساس آخرین آمار بیش از 14 هزار و 172 عضو جوان و بیش از هشت هزار و 633 داوطلب با جمعیت هلال احمر گیلان همکاری می کنند.
7286/2007

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷  |  ساعت انتشار: ۲:۲  |  کد خبر: ۶۹۲۵۸۲۷  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - گیلان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی