اخبار مرتبط

گیلان به لحاظ برخورداری از فضاهای آموزشی عقب است

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: این استان به لحاظ فضای آموزش مدرسه و فضاهای جانبی از جمله کانون های مذهبی، سالن های اجتماعات و ورزشی در مقایسه با استان های دیگر ، با فاصله عقب تر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نادر جهان آرای روز سه شنبه در دیدار اعضای ستاد تکریم و بزرگداشت مقام معلم و جمعی از فرهنگیان ایثارگر و روسای ادارات تابعه گیلان با آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت افزود: گیلان، کمبود فضای آموزش دارد و نیازمند اقدامات جدی در این باره هستیم.
وی با بیان این که فضای اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در رشت در مقایسه با جمعیت دانش آموزی و نیروی انسانی کوچک است، خاطر نشان کرد: کاستی های ما به ویژه در فضای آموزشی خیلی زیاد است.
جهان آرای در ادامه سخنانش بیان داشت: بر اساس نظام جدید، دانش آموزان در هنرستان ها اعم از کار و دانش و فنی و حرفه ای که در گذشته 2 سال تحصیل می کردند، اکنون سه سال درس می خوانند، این مهم در کشور کمبود نیرو را متوجه آموزش و پرورش کرد.
وی اظهار داشت: علاوه بر این با توجه به افزایش یک سال تحصیل در هنرستان ها، کمبود فضا تئوری و کارگاهی به شدت وجود دارد در حالی که تجهیزات و فعالیت های مرتبط با کارگاه آموزشی بسیار ضروریست.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره تاکیدات رهبری در دیدار اخیر به مناسبت هفته معلم بر فعالیت های مهارتی خاطر نشان کرد: برای فعالیت هایی با محوریت افزایش مهارتی قطعا نیازمند فضاها کارگاهی و تجهیزاتی هستیم.
وی با تشریح برنامه های هفته معلم و تجلیل از معلمان نمونه گیلان اضافه کرد: در هفته معلم در همه نقاط استان با کمک اعضای شورای معاونان و شوراهای شهر و روستا جایگاه معلم پاس داشته شد.
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان این که جایگاه و شانیت معلمان بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: مراقبت در ارائه خدمت به جایگاه معلم همواره مورد انتظار است.
در این دیدار، خانواده شهید علیزاده از مدافعان حرم و جمعی از جانبازان و نیروهای بازنشسته سال 97 آموزش و پرورش گیلان تجلیل شدند.
12 تا 18 اردیبشهت هفته معلم نام گرفته است.
7286/2007

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷  |  ساعت انتشار: ۲۳:۵۰  |  کد خبر: ۶۹۳۵۷۰۴  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - گیلان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی