اخبار مرتبط

۲۳ شرکت دانش بنیان در کهگیلویه و بویراحمد مسقر شدند

گچساران- ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت:17 شرکت دانش بنیان در پارک، پنج شرکت در مرکز رشد یاسوج و سه شرکت در مرکز رشد شهرستان گچساران مستقر شده اند.

سید شمس الدین هاشمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شرکت ها مراحل تولید آزمایشگاهی را پشت سر گذاشتند و برای انبوه سازی و تجاری سازی محصولات خود به مراکز رشد و پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد پیوسته اند.
وی بیان کرد: این شرکت های دانش بنیان در زمینه های گیاهان دارویی، تجهیزات پزشکی، جنگل ها ایده های خوبی دارند که در صورت رسیدن به مرحله انبوه سازی ضمن ایجاد اشتغال با سرمایه کم به ارزآوری، خوداتکایی ملی و تبدیل ظرفیت های طبیعی استان به ثروت اثرگذار خواهند بود.
وی با یادآوری اینکه تقریبا با 20درصد اعتبار هزینه شده برای صنعت در پارک های علم و فن آوری یک شغل جدید ایجاد می شود بر تلاش بیشتر همه مسئولان برای توسعه پارک علم و فن آوری در استان تاکید کرد.
رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:این استان با داشتن 43 هزار دانشجو، 100 هزار فارغ التحصیل، 740 عضو هیات علمی و 33 دانشگاه ظرفیت های انسانی خوبی برای توسعه براساس علم و فن آوری دارد.
هاشمی ابراز داشت: قرار گرفتن دانشگاه یاسوج در رده دهم دانشگاه های کشور از نظر تولید مقاله های علمی نشان می دهد که نیروی انسانی نخبه برای بهره وری بهتر از فن آوری در استان وجود دارد.
وی توضیح داد:پارک علم و فن آوری استان کهگیلویه و بویراحمد در فضایی به متراژ یکهزار و 200 متر مربع و یک مرکز رشد در گچساران با چهار هزار و 300 متر مربع فعالیت می کند.
هاشمی با قدردانی از مسئولان کشوری و استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یک سوله یک هزار و 200 متر مربعی در محل مناسب به مراکز علمی و تجاری برای توسعه پارک علم و فن آوری استان اختصاص یافته است که فضای دوم این مرکز در آن محل تشکیل خواهد شد.
وی گفت:یک زمین 6 هکتاری و یک سالن 2 هزار و 500 متر مربعی نیز در استان مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی را دریافت و مراحل اخذ مجوز از منابع طبیعی را اخذ کرده اما نیازمند اعتبار برای اختصاص به پارک علم و فن آوری است.
وی همچنین از برنامه ریزی برای راه اندازی مرکز رشد و فن آوری شهرستان کهگیلویه در سال جاری خبر داد.
پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد با تاخیری 11 ساله دو سال پیش آغاز بکار کرد و پارسال صاحب ساختمان شد.
استان 720 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.
8143/1662

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۳  |  ساعت انتشار: ۱۵:۰  |  کد خبر: ۶۹۷۳۹۳۵  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار علمی