اخبار مرتبط

۳۸۸۰ فرصت شغلی در بازسازی مناطق سیلزده لرستان ایجاد می شود

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت: ایجاد سه هزار و 880 فرصت شغلی در بازسازی مناطق سیلزده استان پیش بینی شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، علی آشتاب در جلسه کارگروه تخصصی حمایت‌های اجتماعی با محوریت ارزیابی نیازهای مناطق سیلزده افزود: دغدغه اصلی مردم این مناطق، معیشت و بیکاری است که اگر برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده نشود با سیل مهاجرت روبرو خواهیم شد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر اقداماتی صورت گرفته تا کارگرانی که به‌ دلیل سیل بیکار شده‌اند بیمه بیکاری دریافت نمایند که تمام فرآیند زمانبر برای دریافت بیمه بیکاری حذف شده و ظرف مدت یک ساعت خدمات به این افراد ارائه می‌شود.
آشتاب با تاکید بر احیای مشاغل آسیب‌دیده ناشی از سیل اظهار داشت: در این راستا طرحی تهیه و اطلاعات آن برای معاونت اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال خواهد شد.
وی ادامه داد: در این طرح چنانچه مردم در بازسازی مناطق سیلزده مشارکت داشته باشند حقوق 100 روز کارگران توسط وزارت کار تامین می شود که می توان در کارهایی همچون لایروبی باغات ودرختان، بازسازی معابر و مراقبت از بیماران صعب‌العلاج و کودکان برای 220 نفر شغل ایجاد کرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به به کارگیری افراد متخصص در حوزه های بهداشتی نیز گفت: به منظور ترمیم اشتغال آسیب‌دیده از سیل، یکهزار و 500 میلیارد ریال برای لرستان مصوب شده تا به صورت تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
آشتاب با بیان اینکه تسهیلات اشتغال روستایی نیز بدون محدودیت رسته در مناطق سیلزده پرداخت می شود افزود: همچنین مقرر شده صندوق بیمه کارآفرینی تسهیلاتی در حوزه اصناف اعطا کند.
وی اضافه کرد: برای 6 هزار کسبه پیشنهاد تسهیلات داده شده اما بیشترین آسیب در زمینه تجهیزات است که تامین آن با مشکل مواجه شده است
بر اساس آمار اولیه 18 هزار فرصت شغلی بر اثر سیل لرستان از دست رفته است.
سه هزار و 950 واحد صنفی با برآورد خسارت 6 هزار و 400 میلیارد ریال بر اثر سیل آسیب دیده اند.
114 واحد صنعتی با برآورد 300 میلیارد ریال خسارت دیده و زیرساخت های 17 واحد در شهرک ها و نواحی استان نیز خسارت بیش از 300 میلیارد ریالی سیل را متحمل شدند.
7269/6060

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۳  |  ساعت انتشار: ۱۵:۲۲  |  کد خبر: ۶۹۷۴۱۱۲  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی