اخبار مرتبط

خسارت دیدگان سیل سیمرغ پنج میلیارد تومان کمک دریافت کردند

ساری – ایرنا – فرماندار سیمرغ گفت: در پی وقوع سیلاب اواخر سال گذشته و اوایل امسال تاکنون به بیش از یکهزار و 400 واحد خسارت دیده این شهرستان، بیش از پنج میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

مجتبی حبیب نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: سیلاب در شهرستان سیمرغ به بیش از یک هزار و 500 واحد مسکونی خسارت وارد کرد که از این تعداد 400 واحد مختص به شهر بوده است.
وی گفت که تاکنون از این تعداد واحد خسارت دیده در شهرستان سیمرغ یکهزار و 400 واحد مسکونی کمک بلاعوض دریافت کرده اند که این کمک ها به خسارت دیدگان در حال افزایش است.
فرماندار سیمرغ با اعلام اینکه پرونده برای پرداخت تسهیلات به واحدهای احداثی هم تشکیل شده، بیان کرد: تاکنون 57 واحد خسارت دیده در شهرستان سیمرغ برای دریافت وام احداثی به بانک عامل معرفی شده اند تا نسبت به ساخت مسکن خود اقدام کنند.
حبیب نژاد میزان تسهیلات احداث به واحدهای خسارت دیده در روستا را 70 میلیون تومان و شهر را 82 میلون تومان اعلام کرد .
وی گفت که از مجموع تعداد واحدهای تخریبی 70 واحد در شهر و 80 واحد در روستا است که پروانه رایگان برای ساخت این واحدها صادر شده است .
فرماندار سیمرغ با اعلام اینکه روند ساخت و ساز در واحدهای خسارت دیده این شهرستان مطلوب است، گفت: بیش از 600 واحد خسارت دیده تعمیرات آن در ظرف کمتر از 2 ماه انجام شده و مابقی هم تا ظرف یکماه آینده تکمیل خواهد شد.
حبیب نژاد در خصوص زمین های کشاورزان خسارت دیده شهرستان سیمرغ هم ، گفت: طی جلسه ای که در روز گذشته برگزار شد مقرر گردید تا تیم کارشناسی با سر زدن به مناطق خسارت دیده، خسارت را شناسایی و با اعلام به جهاد کشاورزی ، آنان هم افراد خسارت دیده را به بانک های عامل معرفی کنند.
به گفته وی از هفته آینده بانک های عامل نسبت به پرداخت خسارت دیدگان بخش های کشاورزی وارد عمل خواهند شد.
سیلابی که از اواخر سال گذشته آغاز و تا اوایل امسال ادامه داشت بیش از 120 میلیارد تومان به شهرستان سیمرغ خسارت وارد کرد .
بیشترین خسارت وارده به بخش مسکن با 47 میلیارد تومان بوده است.
سیلاب به بخش های کشاورزی و دامی شهرستان سیمرغ نیز بیش از 21 میلیارد تومان خسارت وارد کرد که این خسارت ها مربوط به بخش های باغی ، زراعی و کشت پاییزه به خصوص توت فرنگی بوده است .
7334/1899

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۳  |  ساعت انتشار: ۱۷:۱۸  |  کد خبر: ۶۹۷۵۸۴۷  |  منبع: خبرگزاری ایرنا  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار اجتماعی