اخبار مرتبط

۴۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی مرکزی تحت پوشش بیمه قرار گرفت

اراک - ایرنا - مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مرکزی گفت: 45 هزار هکتار از محصولات زراعی و باغی این استان در سال جاری زراعی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفتند.

« مسعود رضایی » روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 38 هزار هکتار از محصولات زراعی و هفت هزار هکتار از باغات استان مرکزی در سال زراعی قبل با پرداخت یارانه توسط دولت و حق بیمه از طرف کشاورزان و باغداران تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفتند.
وی ادامه داد: محصولات باغی و زراعی هفت هزار نفر از کشاورزان استان مرکزی با بیمه این اراضی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.
مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: پرداخت حق بیمه صندوق بیمه کشاورزی بر اساس میانگین آماری در طول 10 سال گذشته تعیین و حق انتخاب را برای استفاده کنندگان در چند گزینه مختلف فراهم می کند.
رضایی افزود: بیمه محصولات کشاورزی در راستای حمایت از تولید و پوشش هزینه های تولید در راستای استمرار و کاهش خسارت به کشاورزان انجام می شود.
91 هزار هکتار از محصولات زراعی و یک هزار و 670 هکتار از باغات استان مرکزی در سال زراعی 96-97 تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفته بودند.
670 هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد و سه درصد تولیدات کشاورزی از استان مرکزی است که یک و 2 دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.
استان مرکزی با تولید حدود 54 هزار تن گوشت سفید، 53 هزار تن تولید گوشت قرمز، 320 هزار تن شیر، حدود 41 هزار تن تولید تخم مرغ از جایگاه ویژه ای در تولیدهای بخش کشاورزی و دامداری در کشور برخوردار است.
استان مرکزی رتبه اول صادرات ماهیان زینتی را به خود اختصاص داده و حدود 90 درصد صادرات این ماهیان از این استان انجام می شود.
مدیریت شعب بانک کشاورزی استان مرکزی خاطر نشان کرد: با پرداخت این رقم تمامی مطالبات کشاورزانی تا پایان هفتم مرداد اقدام به تحویل گندم کرده اند پرداخت شده است و بقیه گندمکاران استان نیز نیمی از طلب خود را گرفته اند.
بانک کشاورزی با 57 شعبه، 80 دستگاه خودپرداز و 9 هزار و 180 دستگاه کارتخوان با هدف حفظ منابع پایه، تولید ارزش افزوده و اشتغالزایی در راستای رونق تولید در سطح شهرها و روستاهای استان مرکزی به شهروندان خدمت رسانی می کند.
1955/6013/

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۴  |  ساعت انتشار: ۱۳:۱۷  |  کد خبر: ۶۹۷۹۱۶۳  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - مرکزی  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی