اخبار مرتبط

فاز نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان به بار نشست

آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: فاز نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان در سطح بیش از هشت هزار هکتار با کشت نخل و میانه کاری به بار نشست.

ناجی شهیب زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 22 هزار و 500 هکتار طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان تعریف شده است که در 2 فاز اجرایی می شود.
وی افزود: فاز نخست این طرح در سطح هشت هزار و 900 هکتار در روستاهای نوار مرزی این شهرستان اجرایی شده است.
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: برای نخستین بار در آبادان و در سطح 89 هکتار از زمین های کشاورزی روستاهای مرزی بخش اروندکنار اقدام به کشت گندم و جو شد.
شهیب زاده به ادامه اجرای طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری در روستاهای آبادان اشاره کرد و افزود: متاسفانه برخی از تجهیزات اجرای این طرح از جمله خط لوله انتقال آب و اتصالات آن در روستاهای شطیط و رمیله به سرقت رفته است.
وی تصریح کرد: به رغم سرقت برخی تجهیزات این طرح طبق برنامه در حال اجراست.
پارسال نیز گام نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در منطقه مرزی شلمچه در شهرستان خرمشهر با زیر کشت رفتن بیش از پنجهزار هکتار اراضی کشاورزی این منطقه مرزی به بار نشست.
در سفر رهبرمعظم انقلاب در سال 1375 به خوزستان طرح 800 هزار هکتاری معظم له که بعدها به 550 هزار هکتار کاهش یافت به تصویب رسید.500هزار هکتار این طرح در خوزستان و 50 هزار هکتار آن در استان ایلام است.
با اجرای کامل طرح 550هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب ، تولیدات سالانه زراعی و باغی استان خوزستان از 15.8 میلیون تن فعلی به 25میلیون تن خواهد رسید ضمن آنکه 300 هزار فرصت شغلی جدید در بخش کشاورزی این استان ایجاد می شود.
تاکنون 295 هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی خوزستان در قالب طرح رهبر معظم انقلاب به زیر کشت رفته است.
7104/6068

تاريخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۴  |  ساعت انتشار: ۱۳:۱۹  |  کد خبر: ۶۹۷۹۲۲۹  |  منبع: خبرگزاری ایرنا - خوزستان  | 

نظر شما

- از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری نمایید.
- از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمایید.
نام:
ایمیل:  
نظر:  
کد امنیتی :
 

ارسال
  • پربیننده‌ترین اخبار ۴۸ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار ۶ ساعت گذشته

  • پربیننده‌ترین اخبار اخبار عمومی